Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.09.2019 - 13:26
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye depreme gerçeğini unutmuyor

Ümraniye Belediyesi, 1999 yılında yaşanan depremin ardından olası afetlere karşı müdahale ve bilgilendirme çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Bu kapsamda Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ortaklaşa çalışmalar yürüterek depreme hazırlıklı olmak konusunda vatandaşları bilinçlendiriyor. Ayrıca Ümraniye Belediyesi Makine İkmal Bakım Onarım Müdürlüğü Sivil Savunma Amirliği tarafından yürütülen; ilçede bulunan okullarda ve mahallelerde afet bilgilendirme seminerleri düzenlenirken, belediye personellerinden oluşturulmuş afet müdahale ve arama kurtarma ekibine de düzenli olarak güncellenen eğitimler veriliyor.

 

 

DEPREME DAYANIKLI BİNALAR İNŞA ETMELİYİZ

 

Kısa bir açıklama yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım; “Ülkemiz kentsel dönüşüm konusunda ciddi mesafeler kaydetti. Ranta dönük değil depremde hasar görmemesi ve can kaybı olmaması için; binalarımızda ve diğer çalışmalarımızda ne gibi değişiklikler yapabiliriz, bunun üzerinde durmalıyız. Dayanıksız binaları sağlamlaştırarak, yeni sağlam ve depreme dayanıklı binalar inşa ederek gerçek bir hizmet yapmış oluruz.”diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Ümraniye Belediyesi internet sitesinden ulaşılan ABİS (Afet Bilgilendirme Sistemi) ile ilçedeki vatandaşların; toplanma alanları, sahra hastaneleri gibi önceden belirlenmiş alanlar ile afet öncesi ve sonrası için gerekli tüm bilgilere ulaşması sağlanıyor.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :