Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.10.2019 - 13:19
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye Uçurtma Festivali'ne yoğun katılım

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Uçurtma Festivali'ne binlerce kişi akın etti. Ümraniye Hekimbaşı Spor Tesisleri’nde düzenlenen Uçurtma Festivali, unutulmaz anlara sahne oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Ümraniye

Festivalde mehteran takımının gösterisi, halk oyunları gösterisi ve sihirbazlık gösterilerinin yanı sıra çok sayıda eğlenceli gösteri vatandaşlar tarafından ilgi ile izlendi. Açılış programında bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, festivale beklenenin de üzerinde bir katılım olduğunu belirterek, “Ümraniye’yi görüyorsunuz işte. Ümraniye festivaller şehri gibi. Bizim tahminimizin üstünde bir katılım oldu. Biz 5 bin kişi gelir diye tahmin ediyorduk ama 15 bin kişinin üzerinde katılım oldu. Ben bu ilgiden dolayı ailelere çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Festivale büyük ilgi gösteren çocuklar gün boyunca Hacivat-Karagöz, Tahta Bacak, Maskotlar, Nasrettin Hoca, Bubble Show, İlizyonist Vantrolog Kukla ve çocuk konserleri gibi daha bir çok gösteri eşliğinde doyasıya eğlendi. Çocukların bu eğlencelerine büyükler de gün boyunca ortak oldu. Festivalde Ümraniye Belediyesi tarafından 3 bin uçurtma dağıtıldı. Hem çocukların hem de büyüklerin doyasıya eğlendiği şenlik, akşam saatlerine kadar sürdü.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :