Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.03.2020 - 14:54
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Temizlik ordusu Ümraniye'nin heryerinde

Türkiye’de korona virüs vakalarının görülmesinin ardından temizlik yapılmak üzere ülke çapında harekete geçildi. Ümraniye Belediyesi, tüm temizlik işleri personeliyle ilçenin dört bir yanında temizlik seferberliği başlattı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta /Ümraniye

 

Ümraniye'de korona virüs tedbirleri kapsamında yalnızca sokaklar değil, insanların yoğun olarak geçtiği caddelerde, çöp kutularında, parklarda ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yapılıyor. Ümraniye Belediyesi, tüm temizlik işleri personeliyle ilçenin dört bir yanında temizlik seferberliği başlattı. Ümraniye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri korona virüs salgınını önlemeye yönelik çalışmalar kapsamında kent genelinde ilaçlanmadık yer bırakmıyor.

Mahalle sakini Kaan Birant, “Bu süreç geçecektir. Ümraniye Belediyesinden memnunuz. Sokakları, caddeleri yıkıyorlar, ilaçlama yapıyorlar. Sadece halkımız duyarlı olsun. Panik yapmasınlar. Güncel hayatımıza devam ediyoruz. Öksüren, tıksıran insanlara yanaşmıyoruz” dedi.

 

 

Ümraniye’de zabıta denetimlerini sıklaştırdı

 

Ümraniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dünyada hızla yayılan Koronavirüs (Kovid-19) tehdidine karşı umuma açık yerlerde denetleme yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında işletmelerin çoğunun kapalı olduğu gözlemlenirken,  açık olan yerlerin de kapatılması sağlandı.

 

Denetimi yapan ekibin başında bulunan Ümraniye Belediyesi Zabıta Amiri Mehmet Çoban, “Şuanda İçişleri Bakanlığımızın yayınlamış olduğu bir genelge var. Bu genelge doğrultusunda zabıta ekiplerimiz olarak bu belirlenen işyerleri kapsamında kafeterya, düğün salonu, güzellik salonu gibi kalabalık oluşturabilecek türdeki işyerlerinin kapanmasını sağlıyoruz. Açık olan yerleri de tespit ediyoruz, onlara da tutanak tanzim edip kapatıyoruz. Şuan zabıta ekiplerimizin tamamı bölgede ve çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

 

Yaşlılara özel hizmet

 

Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü Yaşlı Bakım Hizmetleri’nde görev yapan ekipler, yaşlıların daha hijyenik ve sağlıklı koşullarda yaşaması için ev ev dolaşarak yaşlılara hizmet veriyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren ekipler, yaşlı ve bakıma muhtaç insanların evlerine belirli periyotlarla uğrayarak temizlik çalışması yapıyor. Tek başına yaşayan 59 yaşındaki engelli Tahsin İnan’ın evine gelen ekipler, önce evi baştan sona süpürdü. Yerleri silen ekipler, masadan pencereye kadar birçok noktayı en ince ayrıntısına kadar temizledi. Ekipler daha sonra koronavirüs önlemleri çerçevesinde Ümraniye’de bir çok noktada uygulanan nano gümüş iyon teknolojisi kullanarak evi dezenfekte etti.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :