Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.09.2020 - 21:34
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beytullah Eroğlu Yüzme Havuzu açıldı

Ümraniye Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile yapımını gerçekleştirdiği üç yarı olimpik yüzme havuzundan biri olan Topağacı Mahallesi’ndeki Beytullah Eroğlu Yüzme Havuzu hizmete açıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Ümraniye Beytullah Eroğlu Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Ümraniye’de yapılan altı çok amaçlı sahanın açılışı nedeniyle düzenlenen törene Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu, yüzme havuzuna ismi verilen paralimpik yüzücü Beytullah Eroğlu ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Çıtayı daha yukarılara taşıyacağız

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, “Türkiye hem içerden hem de dışardan bir çok engele rağmen yoluna hızla devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, vizyonuyla durmadan, yorulmadan, gayretle, inançla,  bir ve beraber olarak devam ediyor ve devam edecek. Bu çerçevede hamdolsun her alanda ekonomisi ile sanayisi ile eğitimi ile sağlığı ile her alanda iddialı olduğumuz gibi, sporda da iddiamız var. Hem de zirveye iddiamız var. Zirveye olan iddiamızı da gayretle yine bu gördüğümüz gibi işbirlikleri ile hamdolsun her geçen gün daha yukarılara taşımanın sevinci içerisindeyiz. Heyecanı içerisindeyiz. İnşallah hem bugünlerin hem yarınların şampiyonlarını, Beytullah kardeşimiz gibi göğsümüzü kabartacak, bizleri gururlandıracak, bu şanlı bayrağı dalgalandıracak şampiyonları yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Bu tesisler gençlerimizin gelişimine katkı sağlayacak

 

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Eğitime, kültüre, sanata ve sportif faaliyetlere verdiğimiz önemle başta gençlerimiz olmak üzere insanımıza dokunan projeler üretmeye çalışıyoruz. Halka dokunan, pozitif katkılar sunan projeler üretiyoruz. Kaliteli hizmet anlayışıyla, tecrübemizle bunları ilçemize yansıtmaya çalışıyoruz. Çok şükür Ümraniye’mize yakışır projeler yapıyor ve bunları bir bir hizmete açıyoruz. Bugün burada Topağacı Mahallemizde açılışını yapacağımız “Beytullah Eroğlu Yarı Olimpik Yüzme Havuzu”muzun Ümraniye’miz için ve özelikle gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bunun gibi iki yerde daha havuz çalışmalarımız bitmek üzere, onları da yakın bir zamanda Ümraniye’mize kazandırmış olacağız inşallah. Tabi bunlar yeterli mi değil. Çok büyük bir olimpik yüzme havuzun temelini inşallah çok kısa zamanda atacağız” diye konuştu.

 

 

Ümraniye Beytullah Eroğlu Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

 

Topağacı Mahallesi’nde yapılan yarı olimpik yüzme havuzuna 2015 yılında Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda 40.27’lik derecesiyle 50 metre sırt üstünde dünya 3’ncüsü olan, 50 metre kelebekte ise 30.00’lık derecesiyle dünya 4’ncüsü olan ve yüzmede çok sayıda başarıya imza atan paralimpik yüzücü Beytullah Eroğlu’nun ismi verildi. Toplam bin 774 metre karelik kapalı alana sahip Beytullah Eroğlu yarı olimpik yüzme havuzunda 12,5 m x 25 m uzunluğunda yüzme havuzu, yönetim odası, bay bayan soyunma odaları, antrenör odası, duşlar, personel soyunma odaları, yemekhane  ve engellilere yönelik bay bayan duşlar yer alıyor.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :