Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.12.2011 - 22:12
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye sağlık sorunları TBMM'de

Dr. Ali Torlak,

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından cevaplanması isteğiyle TBMM'ye yazılı soru önergesi veren MHP Milletvekili Ali Torlak, "Devlet hastanesi yetersiz, ilçemiz yeterli donanıma sahip olmayan özel hastaneler mezarlığına döndü" dedi. 

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ihtiyacı karşılamaya yeterli olmadığını iddia eden MHP İstanbul Milletvekili D. Ali Torlak, Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yanıtlanması isteğiyle TBMM'ye yazılı soru önergesi verdi.

HALK DİĞER İLÇELERE GİDİYOR

Milletvekili Torlak, Ümraniye'nin gittikçe artan bir nüfusa sahip olduğunu ve bu nedenle vatandaşların sağlık hizmetlerini yeterince almakta zorluk çektiklerini belirttikten sonra, özel hastanelerin de yeterli donanıma sahip olmadıklarını söyledi. TBMM'ye verdiği soru önergesinde, sağlık koşullarının uygun olmadığı yerlerde ruhsat verilerek açılan özel tıp merkezlerinin, yetersiz hekimlerle hizmet vermeye çalıştıklarını ve Ümraniye'nin adeta özel hastane hurdalığı haline geldiğini iddia eden Torlak, ilçe halkının başka ilçelerdeki hastanelere gitmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

İşte D. Ali Torlak'ın Recep Akdağ'dan yanıtlamasını istediği soruları:

1-      İstanbul-Ümraniye’de kaç aile hekimi vardır? Bir aile hekimine kaç kişi düşmektedir?

2-      İstanbul-Ümraniye’de resmi ve özel ayrı ayrı hastane ve bu hastanelerde görev yapan doktor sayısı nedir?

3-      Ümraniye’de bulunan hastane ve doktor sayısının yeterli olduğunu düşünüyor musunuz? Düşünmüyorsanız ne            gibi tedbirler alacaksınız?

4-      Bakanlığınızın 2012 yılı yatırım programında Ümraniye için projeleriniz nedir? 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :