Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.06.2017 - 23:48
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti Üsküdar iftarına yoğun katılım

Hayati Yazıcı, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftarda birlik mesajı verdi. Yazıcı, ‘80 milyon nüfusumuzla bir vatanız' dedi

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Üsküdar

 

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftarına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Üsküdar Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Başkanları, Üsküdar Belediyesi Meclis Üyeleri, 15 Temmuz Şehitleri’nin yakınları, gaziler, engelli ve yaşlılardan oluşan yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

 

 

80 MİLYONLA BİR VATANIZ

 

İftarda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Biz büyük bir ülkeyiz. Ortak vatanımız var. 780 bin kilometrekare, 80 milyon nüfusumuzla bir vatanız. Her vatandaşımızın 780 bin kilometrekare vatan toprağında eşit pay hakkı var. İştirak halinde mülkümüzdür vatan. Her birimizin eşit alanda pay sahipliğimiz vardır. Tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet bizim kırmızı çizgimizdir. Bu değerler hepimizindir" diye konuştu.

 

FARKLI BİR İVME KAZANDIK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkan olarak AK Parti’ye yeniden dönmesinin ardından farklı bir ivme kazandıklarını vurgulayan Yazıcı, şunları söyledi:  “Kurucu Genel Başkanımız, partimize döndü. Merkez Karar Yönetim Kurulumuz (MKYK) ve Merkez Yürütme Kurulumuz (MYK) oluştu. Yeni MYK’mız 6 Haziran’da ilk toplantısını gerçekleştirecek. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayı Recep Tayyip Erdoğan, bu toplantıya başkanlık yapacak. AK Parti olarak, bütün birimlerimizle eksiklerimizi gördük. Şimdi, 80 milyon insanımız kapsayacak hamleleri yapacağız.”

 

ÜSKÜDAR’DA  BÜYÜK BİR DİRENÇ

 

15 Temmuz’daki hain FETÖ kalkışmasında Üsküdar’ın büyük bir direnç gösterdiğini de sözlerine ekleyen Yazıcı, konuşmasını şöyle tamamladı: “Hainler, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Çengelköy ve Acıbadem’de alçak emellerine ulaşacaklarını sandılar. Ancak karşılarında dimdik duran Üsküdarlıları gördüler. Cumhurbaşkanımızın emriyle sokağa çıkan Türkiyemizin her yerindeki vatandaşımız gibi, Üsküdarlı hemşehrilerimiz de üzerlerine düşen görevi yaptı. Akşam saatlerinde başlayan kalkışma sabah bertaraf olmuştu.”

 

Etiket: akparti üsküdar iftar, halit hızır, hayati yazıcı, 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :