Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.06.2017 - 14:18
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

22 ilin STK temsilcileri kardeşlik iftarında buluştu

Doğu ve Güneydoğu’nun önde gelen 22 ilinin STK temsilcileri Üsküdar’da ‘Kardeşlik’ iftarında buluştu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Haber&foto: Mehmet Dursun/Güncelposta/Üsküdar

Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde iftarda bir araya gelen Doğu ve Güneydoğu Sivil Toplum Kuruluşları Platformu 22 ilin STK temsilcileri, Türkiye’nin gündemi, Doğu ver Güneydoğu illerinin sorunlarını çözme aşamasında neler yapabileceklerini hakkında değerlendirmelerde bulundular.

 

KARDEŞLİK İÇİN BURADAYIZ

Açılış konuşmasını yapan Doğu ve Güneydoğu Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı ve Diyarbakırlılar Vakfı İstanbul Şube Başkanı Av. Aydoğan Ahıakın şunları söyledi. “Bizim acılarımız ve sevinçlerimiz tarih boyunca hep bir oldu. Kıblemiz bir, kalplerimiz birdir. Bu platform çatısı altında inşallah güzel işlere imza atacağız.”diyen Ahıakan, “ Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanlarıyla beraber Doğu ve Güneydoğu’da birleştirici, yapıcı, üretken faaliyetlere imza atacağız. Kardeşlik için buradayız” şeklinde konuştu.

YETERİNCE YER BULAMIYORUZ

Van Dernekler Federasyonu Fevzi Donat selamla konuşmasında, ülke yönetiminde Doğu ve Güneydoğu temsiliyetin azlığından yakındı. Donat, “İstanbul’un üçte biri Doğu ve Güneydoğulu olmasına rağmen ülke temsiliyetinde yeteri sayıda yer bulamıyor. Bu samimiyetsizliği, adaletsizliği bir an önce ortadan kaldırmamız lazım” dedi.

STK’LAR BİRLEŞTİRİCİ GÜCDÜR

Programa katılarak desteklerini sunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, platformun içindeki Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanlarını tek tek tebrik etti. Türkmen selamlama konuşmasında birlik,  beraberlik ve ortak vatan vurgusu yaptı. “ Ramazan ayı bizleri sadece ibadet yaparak Allah’a yaklaştırmıyor, aynı zamanda Ramazan ayında birbirimize yaklaşıyoruz. Birbirimizle olan muhabbetimiz adeta kabarıyor ve zenginleşiyor. Kaldı ki Sivil Toplum Kuruluşları gönüllü faaliyetlerin, birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, kardeşliğin ve sevginin arttığı oluşumlardır.

 

STK lar Ülkemiz için önemi çok büyüktür.  Adeta ülkemizin birleştirici güçleridir STK’lar. Kavganın, rant’ın ve yarışın olmadığı alanlardır. Burada tamamen gönüllük esasına göre görev yapıyorsunuz. Sizler bu akşam evinizde olabilirdiniz. Çoluk çocuğunuzla iftar yapabilirdiniz. Komşularınızla bir araya gelebilirdiniz. Ama sizi buraya getiren sebep ne? Siz buraya gelirken dediniz ki ben yoksam orda bir eksiklik olur. Ben yoksam sözümüzü duyan olmaz. Ben yoksam bu ülkenin birliğine, beraberliğine bir halel gelir endişesiyle bu akşam buradasınız. Bütün samimiyetimle söylüyorum, bu güzel organizasyondan dolayı platform çatısı altındaki sivil toplumlarının başkanlarını ve sizleri tebrik ediyorum. Allah sizlerden razı olsun.”dedi.

İftar Programına: Kars, Van, Kilis, Erzincan, Erzurum Ardahan, Batman, Ağrı, Bingöl, Elazığ, Bitlis, Diyarbakır, Hakkâri, Iğdır, Gaziantep, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa,  Şırnak, Tunceli gibi Doğu ve Güneydoğu illerinin temsilen çeşitli STK temsilcileri katıldı


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :