Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.06.2017 - 01:48
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar’ın ruhunda tarihinde sanat var

Üsküdar Belediyesi, 7 Tepe 7 Sanat Uluslararası İstanbul Klasik Türk Sanatları Yarışması’nda dereceye giren sanatçılara ödüllerini verdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Haber&foto: Mehmet Dursun/Güncelposta/Üsküdar

Tekzip, minyatür, hat cini başta olmak üzere 7 sanat dalında katılımların olduğu yarışmaya 500 eser başvurdu. Yapılan titiz değerlendirme sonunda 47 eser ödüle layık görüldü.

Üsküdar Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları Vakfı tarafından yarışmanın ödül töreni Bağlarbaşı Kültür Merkezi Avrasya Salonunda yapıldı.

Programa Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Klasik Türk Sanatları Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Demirkıran ile yarışmaya başvuranlar katıldı.

ÜSKÜDAR SANAT ŞEHRİDİR

Selamlama konuşması için kürsüye çıkan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Üsküdar’ın sanat şehri olduğunu söyledi. Türkmen konuşmasına şöyle devam etti. “Üsküdar’ın ruhunda tarihinde sanat var. Üsküdar’ın hamurunda sanat var. Üsküdar’ımız İstanbul’un sanat şehridir ve kültür yakasıdır. Tarihin hiçbir çağı yoktur ki Üsküdar içinde olmasın. Kültür ve sanatın başkenti olan Üsküdar’ımızda bugün yarışmamızın ikincisini düzenliyoruz. 500’e yakın başvurunun olduğu 50’ye yakın ödülün verileceği bir program. Sadece Üsküdar, İstanbul adına değil sanat tarihimiz adına önemli bir yarışma” dedi.

Yarışmada dereceye girenler ödüllerini Başkan Hilmi Türkmen’in elinden aldılar. Sonrasında ise Kültür merkezinin bahçesinde kurulan masalarda iftarlarını açtılar.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :