Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.09.2017 - 15:40
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Katibim Festivali Coşkuyla başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından gelenekselleştirilen ve bu yıl 27. düzenlenen ‘Uluslararası Kâtibim Festivalié başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Üsküdar

Kız Kulesi önünde toplanan kortej, Festival alanı olan Harem Otoparkı'na kadar halkı selamlayarak yürüdü. Renkli görüntülerin olduğu kortejde, Klasik Otomobiller, Jonglöyler, Mehteran Takımı, Katib ve Kâtibelerin yanı sıra Sporcular ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BU FESTİVAL 27 YILLIK BİR MARKADIR

Vatandaşlar ile birlikte yürüyüşe katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kısa bir açıklama yaparak Festival ile ilgili bilgiler verdi. Türkmen konuşmasında, “ Bu Festival 27 yıldır farklı renkleri, farklı insanları bir araya getirip kaynaştırıyor. Üsküdar’ın tarih, sanat ve kültür şehri olduğunu her fırsatta söylüyorum. Üsküdar yaptığı düzenlediği etkinlikler ile artık bir marka şehridir. Üç gün boyunca festivalin güzelliklerini ve eğlencesini çocuklara, gençlere ve yetişkinlere sunacağız. Başta İl derneklerimiz olmak üzere katılımcılara ve geçmiş belediye başkanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Festival’in Uluslar arası bölümüne katılan Arnavutluk, Makedonya, Bosna Hersek, Bulgaristan, İran ve Hindistan’dan gelen halk oyunları ekibi, yöresel kıyafetleri ile halk danslarını sergilediler.

Sunuculuğunu televizyon ve radyodan tanınan Ceyhun Yılmaz’ın yaptığı festivalin ilk gününde sanatçı Demet Akalın sahne aldı.

Festivalin ikinci gününde spor müsabakaları ve sokak basketbolu turnuvası gerçekleştirilecek. Suni plajda futbol müsabakalarının yapılacağı festivalde ayrıca sünnet şöleni düzenlenecek.

Haber-foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :