Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.09.2017 - 16:47
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediyesi’ne Prestijli Ödül

Baykuş Ödülleri’nde bu yıl tüm Türkiye’de ödül alan tek belediye, Üsküdar Belediyesi oldu

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Üsküdar

 

Üsküdar Belediyesi, Türkiye araştırma sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen ve Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından beşincisi düzenlenen Baykuş Ödülleri'nde bu yıl tüm Türkiye’de Ödül Alan Tek Belediye oldu.

 

Özellikle sosyal alanda yaptığı çalışmalarla insan sevgisi ve halka yakınlık öz değerlerini tüm faaliyetlerinde ön planda tutan Üsküdar Belediyesi “Bağımsız Gelecek Projesi” ile sosyal baykuş alanında gümüş ödül kazandı.

 

Sosyal sorumluluk bilinciyle Üsküdar’da madde ve davranış bağımlılıkları ile mücadele yolunda 7-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin bağımlılıktan kurtarılması amaçlandı. Bu doğrultuda tüm paydaşlarla birlikte aileler ve çocuklara yönelik sosyal bütünleşme, farkındalık artırmak ve toplum sağlığı anlamında iyileşme sağlanması planlandı.

 

Proje kapsamında bağımlılığı önleme amacıyla tespit edilen tüm ailelere ziyaret gerçekleştirilip, sokakta çalışan veya çalıştırılan çocuklara yönelik; karate, folklor, yüzme gibi kültürel ve sportif faaliyetler ile müze ve huzurevi ziyaretleri gibi sosyal etkinlikler düzenlendi.

 

Sürdürebilir bir proje olarak halen devam eden bu çalışma kapsamında geçtiğimiz yıl yapılan çalıştay sonuçları, ilgili kamu kurumları, ziyaret edilen aileler ve eğitim alan çocuklar üzerinde detaylı araştırmalar yapılmıştır. Akademik anlamda yapılacak çalışmalara da altlık olacak nitelikteki bu araştırmalar kitap haline getirilmiş ve “Hayata Tutun, Hayatı Tutun” adıyla yayına hazırlanmıştır. Proje Üsküdar’da halen devam etmektedir.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :