Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.10.2017 - 01:02
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Burhan Felek Köşkü Fikir Sanat Merkezi yeni sezonu açtı

Üsküdar Belediyesi’nin Üsküdarlı genç bireylerin yeni fikirler üretmeleri için tahsis ettiği 200 yıllık tarihi Burhan Felek Köşkü Fikir Sanat Merkezi yeni sezonunu açtı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Üsküdar

Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nce düzenlenen ve  “Startup Stars Night” isimli etkinlik ile genç fikirleri yatırımcılarla buluşturdu.

GELECEĞİN TÜRKİYESİ ÜSKÜDAR’DAN YÜKSELECEK

Kokteyl ve tanışma gecesi havasında geçen gecede gençlere seslenen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Burası 200 yıllık bir eser. 2014 yılında restorasyonunu tamamlayarak burayı genç girişimcilerin hizmetine açtık. Bizler gençlerimizi Köşklere layık görüyoruz. Bu projenin, girişimcilik merkezinin bir model alacağımız örneği olsa belki işimiz biraz daha kolay olurdu fakat örnek yok.

Bizde dedik ki, biz başlayalım bizi örnek alsınlar, gelip görsünler, projelerimize baksınlar. Bu kapsamda ülkemizin önde gelen iş adamları, yöneticileri burayı ziyaret ettiler. Geleceğin Türkiye'si donanımlı, eğitimli, kaliteli gençlerin ve genç girişimcilerin olacak. Geleceğin Türkiye'si sizin olacak. Biz bu köşkte aslında geleceğin, yeni Türkiye'nin, değişen Türkiye'nin, kalkınan ve güçlenen Türkiye'nin temellerini atıyoruz. Size o gözle bakıyoruz o yüzden sizleri köşklere laik görüyoruz. Yeni dönem hayırlı olsun, tüm girişimcilerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Genç girişimcilerin isteği üzerine Başkan Hilmi Türkmen yeni dönemde Fikir Sanat Merkezi'nin 24 saat hizmette bulunacağı müjdesini verdi.

16 YAŞINDA BİR CEO

Açılışta konuşan 16 yaşındaki lise 3'üncü sınıf öğrencisi olan ofisi Üsküdar Fikir Sanat Merkezi'nde bulunan, Türkiye'nin en genç girişimcisi ve YEMEXPRESS'in Ceo'su Mert Alarçın, Fikir Sanat Merkezi’nin gençler için ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu anlattı. Alarçın şunları söyledi.

"Ocak ayından itibaren YEMEXPRESS üzerinde çalışıyorum, Şubat ayından itibaren de Fikir Sanat Merkezi girişimcisiyim. Fikir Sanat Merkezi ile tanışmam internet üzerinden oldu. Bir internet sitesinde yer alan haberi gördüm daha sonra buradaki köşk ortamını ve sağladıkları destekleri beğendiğim için köşkü ziyarette bulundum ve bir iş planı formu doldurdum.

Ertesi günü beni sunuma çağırdılar ve hemen ertesi günü de kabul edildiğimi öğrendim, aynı gün içerisinde burada çalışmaya başladım. Burada çalıştığım süre boyunca buranın çalışma alanlarından ve Mentörlük desteklerinden yararlandım aynı zamanda da YEMEXPRESS'in web sitesini ve mobil uygulamalarının beta sürümünü çıkardık. Şuan aktif devam eden 2 tane yatırımcı görüşmemiz var" dedi.

Burhan Felek Köşkü'nde düzenlenen sezon açılışına Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Danışmanı Berrak Kutsoy, Muse Media Ceo’su Serdar Ekrem Şirin, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, tüm girişimci üyelerimiz ve Fikir Sanat Merkezi ortaklarımız katıldı.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :