Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.11.2017 - 21:53
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdarlılar, artık Üsküdar’ın sefasını sürecekler

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 2018’de bitecek olan Üsküdar Meydan ve Harem-Beylerbeyi Yürüme ve Bisiklet Yolu Projelerini hakkında bir açıklama yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncelposta Gazetesi/Üsküdar

 

Başkan Türkmen, özel bir televizyona verdiği demeçte şunları söyledi: “Şu anda devam etmekte olan Üsküdar Meydan çalışmasında son 2 ayın içerisindeyiz. Kazıklı teras sistemi adı verdiğimiz çalışmada artık kazıkların çakılması ve üzerine tablaların atılması aşamasındayız. Üsküdar meydanındaki keşmekeş trafik ve yaya sirkülasyonundaki yoğunluğun rahatlaması için bu proje ile 12.800 metre kare alan kazanmış olacağız,” dedi.

 

ÜSKÜDAR MEYDANI GENİŞLİYOR

 

Türkmen, “Şemsi Paşa Camii’nin önündeki alanı Ocak ayının sonuna bitirmiş olacağız, Üsküdar Meydanındaki tüm çalışmaları da Haziran ayı gibi toparlamış olacağız. Üsküdarlı hemşehrilerimiz bu işin cefasını çekti, inşallah sefasını da sürecekler.  Tüm bu çalışmalar bittiğinde hem meydan büyümüş olacak hem de Harem’den Üsküdar’a, Üsküdar’dan Beylerbeyi’ne kadar olan sahil düzenleme projesi kesintisiz yaya yolu, bisiklet yolu ve araç yolunu tamamlamış olacağız,” dedi.

 

ÜSKÜDAR ARTIK GÖL OLMAYACAK

 

Yağmur sularından olumsuz etkilenen Üsküdarlılar için kanal çalışmasının devam ettiğini dile getiren Başkan Hilmi Türkmen, “Tüm bu sıkıntılar, oluşan görüntüler gelecek yazın başında tamamen tarihe karışacak,” ifadelerini kullandı.

 

ÜSKÜDAR ÇEKMEKÖY METROSU AÇILIYOR

 

Türkmen, “Bu ayın sonunda açılması planlanan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattının son durağı olma hasebiyle buradaki meydanı denize doğru genişletiyoruz. 80 bin metre kare olacak olan meydan, İstanbul’un en güzel meydanı, en güzel sahili olacak” açılamasında bulundu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :