Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.11.2017 - 22:29
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her Anne Bir Okul Projesi Üsküdar’da hayat bulacak

Her Anne Bir Okul Projesi ile Üsküdar’daki annelere üç ay boyunca alanında uzman eğitimciler tarafından nitelikli ve disiplinli eğitimler verilmesini kapsıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Üsküdar

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Her Anne Bir Okul Projesi Dr.Seyhan Büyükcoşkun, Prof. Dr.Sefa Saygılı, Prof. Dr. Sadettin Ökten, Dr. Mehmet Dinç, Cihan Aktaş’ın da  aralarında bulunduğu eğitimciler gönüllülük esasına göre belirlenecek katılımcılara hafta içi 3 gün 24 saat, toplamda da 134 saatlik bir eğitim verecekler.

BİLİNÇLİ ANNELER BİLİNÇLİ BİREYLER YETİŞTİRİR

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, projenin tanıtım toplantısında çocuklarımızın eğitimlerinde hedeflenen kazanımların sadece okulda ve öğretmenler eliyle gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını evlatlarımızın eğitiminde büyük bir paya sahip olan annelerimizin bilinçli, erdemli, mutlu ve donanımlı olmasını hedefleyen projenin çok önemli bir proje olduğunu söyledi.  Aydın, bu eğitimler neticesinde kendisini yetiştirmiş bilinçli annelerin yetiştireceği nesillerin millî ve manevi değerlerine sahip iyi yetişmiş bireyler olacağını, ifade etti.

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanacak projenin paydaşı ve İGETEV Başkanı Necla Koytak Her Anne Bir Okul eğitim programıyla annelerin Eğitime Giriş, Öğrenmeye Giriş, Çocuk Gelişimi ve Psikolojisi, İletişim Sanatı,  Sanatın Önemi, İslam Sanatı, Çocuklarımız ve İnternet gibi konularında eğitim alacaklarını böylelikle yetişecek annelerin toplumu daha doğru bir yönde şekillendireceğini söyledi.

Projenin ilk eğitimi 20 Kasım 2017’de Üsküdar Bülent Akarcalı Sağlık Meslek Lisesi Konferans Salonunda başlayacak. Üsküdar’daki tüm hanımların katılabileceği projeye katılım için son başvuru 16 Kasım 2017  


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :