Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.11.2017 - 23:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Av. Onur Cingil Üsküdar CHP İlçe Başkanlığı adaylığını açıkladı

Üsküdar ilçe binasında bir toplantı ile adaylığını açıklayan Cingil, yaptığı konuşmada önce kendini tanıttı ve ardından hedeflerini sıraladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

guncelposta.com

Onur Cingil sözlerine şöyle başladı. “1987 Bursa Yenişehir doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi orada bitirdikten sonra 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk bölüne girerek yüksek öğrenimime başladım. 2009 yılında mezun oldum. Siyasi hayatıma Üniversitede klüp faaliyetleri ile başladım. Üsküdar İlçe Başkanlığı 2010 yılından beri benim evim. 6 yıldır ilçe yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkan yardımcılığı yapmaktayım. 20 li yaşlarımın başından beri Partimizin binalarında, kurullarında, yönetimlerinde toplantılarında, eylemlerinde, çalışmalarında hayatını geçirmiş, mücadelesini burada büyütmüş büyük bir ailenin bir evladı olarak karşınızdayım.

CHP Üsküdar İlçe Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üç dönem yaptıktan sonra huzurlarınızda CHP Üsküdar İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.”

CİNGİL, NEDEN ADAYIM OLDUM?

“Ben muhalefette büyümüş ama artık bu gidişata dur demeye kararlı bir kardeşinizim. Bu zamana kadar siyaseti hep sokakta halk ile birlikte yaptım. İlçe Başkanlığı görevimi de böyle yapmak istiyorum. Atatürk İlkeleri’ni her alanda uygulamak için adayım. Üsküdar’da yaşayan bütün partili kardeşlerimle birlikte İlçemizi öfke ile değil güle oynaya yönetmek için adayım.

ÜSKÜDAR ANADOLU’NUN KAPISIDIR

2019 yılında önce Üsküdar’da, sonrasında İstanbul’da ve Türkiye’de iktidar halk ile birlikte gerçekleştirmek için adayım. Bu anlamda Üsküdar’ın önemi çok büyüktür. Üsküdar Anadolu’nun kapısı, Türkiye’nin anahtarıdır. Bu kilidi açmak için adayım. Üsküdar bir ilçeden çok daha fazlasıdır. Burası iktidarı referandumda kocaman bir hayır ile sarstığımız yerdir.

HEDEFİMİZ ÜSKÜDAR’I KAZANMAKTIR

Biz Üsküdar’ı alacağımızı boş vaatler ile değil, net hedefler ve somut veriler ile ortaya koyuyoruz. Önceliğimiz şu: bir defa partiye ayakları geri geri giden hiç kimse kalmayacak. Kimse ötekileştirilmeyecek. Kimse burada öfke ile karşılanmayacak. Bu bina tüm CHP’lilerin evidir. Burada herkes kendini değerli hissedecek. Sizlerin karşısında şunu açıkça söylemek istiyorum. Bizler başka siyasetçiler gibi siyasi istikbal amacı ile bu göreve soyunmadık. 2019 da Üsküdar’ı kazanmak dışında başka hiçbir düşüncemiz yoktur. Bunu böyle bilin” dedi.

Haber&foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :