Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.11.2017 - 22:36
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kudüs Sempozyumu Üsküdar’da gerçekleşti

Üsküdar Belediyesi, 17-19 Kasım tarihlerinde Uluslararası Kudüs Sempozyumuna ev sahipliği yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Üsküdar

 

İlahi Dinler ve Kudüs, İslam Şehri Kudüs, Seyyahların ve Seyehatnamelerin Penceresinden Kudüs, Sivil Toplum Kuruluşlarının Gözünden Kudüs, Türkler ve Kudüs, Edebiyata ve Sanata Yansıyan Kudüs başlıklarının konuşulacağı sempozyum Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Medeniyetler Beşiği Kudüs Sempozyumunun 3 gün süren etkinliğinin açılışında Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Milletvekilleri, üniversite rektörleri, akademisyenler, yazarlar ve gazeteciler bir araya geldi. Sempozyuma Türkiye’den ve Ortadoğu’dan birçok alnında uzman olan katılımcıların konuşmalar yaptı.

 

KUDÜS’Ü KORUMAK İMAM MESELESİDİR

 

Mescid-i Aksa’nın mübarek toprağına hasret duyan her müslüman için Kudüs'ün kutlu bir belde olduğunu vurgulan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “ Dinlerin, medeniyetlerin ve hayatın merkezi olan Kudüs bizler için asla ırak bir memleketin bilinmez şehri değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızında ifade ettiği gibi ‘Biz müslümanlar için bu mübarek beldeleri korumak imkan değil, iman meselesidir.’ Bizim için Kudüs, asırlara uzanan ağır bir davanın, ağır bir yüküdür. Bu davayı sürdürmek, her ortamda herkesin gündemine taşıyarak farkındalığı arttırmak bizim boynumuzun borcudur” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :