Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.01.2018 - 12:41
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çinili Camii ibadete açıldı

Üsküdar’da bulunan 400 yıllık tarihi Çinili Camii’nin restorasyonu tamamlanarak törenle ibadete açıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Üsküdar

Restorasyonu Üsküdar Belediyesi ve İstanbul Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Bakanlığı tarafından ortaklaşa yaptırılan Çinili Camii açılış törenine katılım yoğun oldu.

ECDADIMIZIN BİZELERE YADİGÂRIDIR

Açılış konuşmasında vatandaşlara seslenen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen,  restorasyonu tamamlanan Çinili Camii’nin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dileyerek, “ Çok şükür ecdadımızın mirası olan tarihi Çinili Camiini yeniden ibadete açmak bana nasip oldu.  Bugün mübarek gün Cuma, avlusunda durduğumuz bu kutsal eserimizin restorasyonunu bitirmenin gururunu hep birlikte sizlerle birlikte yaşıyoruz. Bizi yalnız bırakmayan Valimize, Milletvekillerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.  Dört bir yanı tarih ve ibadet kokan Üsküdarlı vatandaşlarımıza Çinili Camiimizi emanet ediyorum” dedi. 

TÖRENE YOĞUN KATILIM OLDU

Törene, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Üsküdar İlçe Müftüsü Dr. Enver Osman Kaan ve birçok Üsküdarlı vatandaşın katıldı. Vatandaşlar kurdele kesiminin ardından Cuma namazını birlikte kıldılar.

Üsküdar Çinili Camii'nin hikayesini okumak ve izlemek için TIKLAYINIZ

Haber/foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :