Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.03.2018 - 15:56
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arapça Kitap ve Kültür Günleri Üsküdar’da başladı

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, Hâlidî Maarif İlim ve Kültür Derneği ile Haşimî Yayınevi’nin düzenlediği, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen 3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri Üsküdar’da başladı

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Üsküdar

 

3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri’nin açılışına Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, Milletvekili Dr. Nureddin Nebati, Milletvekili Metin Külünk, Milletvekili Hasan Sert, Milletvekili Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir, Milletvekili Said Yüce, Milletvekili Celalettin Güvenç, Milletvekili Mehmet Sılay, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Hâlidî Maarif İlim ve Kültür Derneği Başkanı Yakup Alarçin, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, Hattat Hasan Çelebi ve Yazar İskender Pala katıldı.

 

 

GÜNLÜK HAYATIMIZA BİR UFUK AÇACAKTIR

 

Açılış programında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar’ımız bir kültür şehri, tarih şehri, sanat şehri ve aynı zamanda bir hoşgörü, bir tahammül, ilim ve irfan şehridir. Bu güzel şehrimizde böyle anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın huzurunu, mutluluğunu yaşıyoruz. 10 gün süreyle yerli ve yabancı ilim adamlarımızı, hocalarımızı, misafirlerimizi ağırlayacağız. İnanıyorum ki bu Arapça Kitap ve Kültür Günleri hem ilim dünyamıza hem toplumumuza hem de günlük hayatımıza ayrı bir pencere, ayrı bir ufuk açacaktır” dedi.

 

Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türkiye, Suriye, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Ürdün, Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, Sudan, Katar ve Kuveyt başta olmak üzere 22 Ülkeden 59 Yayınevi ile 300 İlim Adamı ve Yazar’ın katılacağı organizasyonda, çeşitli seminer, konferans ve etkinlikler yapılacak.

3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri, 11 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :