Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.03.2018 - 18:04
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar 9. Sempozyomu Kitabı tanıtıldı

Üsküdar Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 9’uncu Üsküdar Sempozyumu Kitabı’nın tanıtımı gerçekleştirildi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Üsküdar

Üç Ciltlik dev bir eser olan kitabın Üsküdar Nevmekan’da gerçekleştirilen tanıtım programına, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Üsküdarlıların Abisi iş adamı Mahmut Ekşi’nin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

EŞELEDİKÇE TARİH FIŞKIRIYOR

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’nin yaptığı konuşmada, “Bu yıl Uluslararası 9. Üsküdar Sempozyumu kitabının tanıtımını düzenledik. 3 ciltlik muhteşem bir eser ortaya çıktı. Şimdi inşallah 10’uncusuna başlayacağız. İlçe ölçeğinde 10’uncu sempozyum düzenlemek kolay değil. Üsküdar bir kültür havzası. Kültür yakası burası. Üsküdar’da eşeledikçe alttan tarih fışkırıyor. Her döneme her tarihi ize rastlamak mümkün.”

Programa misafir olarak katılan ve bir konuşma yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Klasik olarak belediyelerin hizmetlerini tanımlarken mahalli işleri karşılayan kurum olarak tanımlarız. Üsküdar Belediyesi bu klişeyi kırmış durumdadır. Üsküdar Belediyesi düzenlediği etkinliklerle Kültürel Belediyecilik ve Sosyal Belediyecilik konusunda Avrupa’ya örnek olacak derecede işlere imza atıyor. Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :