Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.04.2018 - 00:29
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜSİM daha çok istihdam sağlayacak

Üsküdar İstihdam Merkezi (ÜSİM) faaliyetlerini genişletmek için dijital dünyanın önde gelen iş bulma sitelerinden Kariyer.net’le işbirliği protokolü imzaladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Üsküdar

 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen:  “Kariyer.net’in oluşturduğu ‘İşin Olsun’ portalı Üsküdarlı gençlerimiz ve iş arayanlar için önemli bir fırsat. Bu protokolle Üsküdarlı gençlerimizin, işsizlerimizin girebileceği önemli bir kapı açılmış oluyor. Sevgili gençlerimiz bu kapıdan girerek, iş hayatlarında, aile hayatlarında önemli bir refaha, huzura ve sevgiye kavuşsunlar istiyoruz” dedi.

 

9 BİN KİŞİYE İŞ BULDU

 

Türkmen, ‘Kariyer.net’le yaptığımız bu anlaşma Üsküdarlılar için çok önemli. Kariyer net'in işçi ile işvereni buluşturan önemli bir tecrübesi var. Biz de Üsküdar Belediyesi olarak bu tecrübeden istifade etmek istiyoruz. Bize başvuran gençlerimiz, Üsküdarlılar çok rahat, aradıkları işi bulma imkânına sahip olacaklar. Üsküdar İstihdam Merkezi ÜSİM'i kuralı 4 yıl oldu. 4 yılda 50 binin üzerinde bize iş başvurusu yapıldı.  Bunun yaklaşık 9 binine iş bulduk. Başvuru yapan 50 bin kişinin yüzde 80’i mavi yakalılardan oluşuyor. Bu demektir ki 40 bin işsiz bu protokolden olumlu etkilenecek. Protokolle inşallah hızlı bir istihdam imkanına zemin bulmuş olacağız” açıklamasında bulundu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :