Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.04.2018 - 00:07
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fazilet Eğitim Kurumları'nda Mölkky Heyecanı

Fazilet Eğitim Kurumları 2.Mölkky Turnuvası, Fazilet Eğitim Kurumlarının Üsküdar Bağlarbaşı Kampüsü’nde gerçekleşti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Üsküdar

İstanbul’un köklü eğitim kurumlarından Fazilet Eğitim Kurumları, eğitimdeki kalitesini farklı spor dallarında yaptığı organizasyonlarla pekiştirmeye devam ediyor. Bu yıl 2.düzenlenen Fazilet Eğitim Kurumları Uluslararası Mölkky Açık Turnuvası yapıldı. Müsabakalarda bu yıl bir ilk gerçekleşti. Türkiye’de Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından onaylı ilk resmi Mölky müsabakaları oynandı.

12 FARKLI AKIL OYUNU

Turnuvada, Mölkky başta olmak üzere Mini Golf, Okçuluk, Mas Güreşi, Hız Parkuru, Satranç, Mangala ve Koridordan oluşan on iki farklı akıl oyunu resmi şekilde oynandı. Fazilet Eğitim Kurumları’nın Üsküdar Bağlarbaşı Kampüs bahçesi ve spor sahası içerisinde gerçekleşen turnuvada, öğrenciler aileleriyle birlikte spor dolu bir hafta sonu geçirdiler.

Fazilet Eğitim Kurumları 2.Mölkky Turnuvası’nın bu yıl ki sponsorları, Üsküdar Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Boğaziçi Sportif, Spor İstanbul, Dora Yapı, Demirli Güç İnşaat ve Ala Yapı Mimarlık ve Mühendislik oldu.

MÖLKKY NEDİR, NASIL OYNANIR?

Oynanış tarzı ve görüntüsü ile bowlinge benzeyen Mölkky, 12 tane, ağaçtan yapılmış, bir ucu açılı kesik ve üstü 1–12 ye kadar numaralandırılmış lobut şeklinde kütüklerin başka bir kütük ile belli bir mesafeden atarak devirme esasına dayanır. Oyuncular sırayla tek atış yapar. Kütüğü atan kişi, eğer tek kütük devirdiyse o kütüğün üzerinde yazan sayı kadar puan alır. Eğer atıcı birden fazla kütük devirdiyse devirdiği kütük sayısı kadar puan alır. Önceden kararlaştırılan belli puana ulasan ilk oyuncu kazanır.

Haber&foto: Mehmet Dursun

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :