Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.04.2018 - 22:13
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adem Kaan Pehlivan, hedefimiz Üsküdar'da 200 bin oydur

Gazetemize bir mülakat veren AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, iddalı konuştu. Pehlivan, ' 24 Haziran Seçimlerinde hedefimiz Üsküdar’da 200 bin adet oy almaktır' dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta Gazetesi/Üsküdar

 

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, “Teşkilatı olarak çok iddialıyız ve kendimize güveniyoruz. Yaklaşık üç haftadır neredeyse herkesle yaptığım sohbetlerde insanların 2002’deki gibi heyecanlı ve istekli olduğunu gördüm. 24 Haziran Seçimlerinde hedefimiz Üsküdar’da 200 bin adet oy almaktır” dedi.

 

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, “Siyasetten muradımız makam mevki asla değildir. Görevler istenmez görevler verilir. Doğru olan budur. “Mahkeme kadıya mülk değil”  bir atasözümüz vardır. Ben bu atasözünü çok önemserim ve böyle olduğuna inanırım. Burası bizim şahsımıza ailemize ait bir yer değildir. Bu makamlar kamunun, Üsküdarlı AK Partili sevdalılarındır. Ben şimdilik geldim ve nöbet bayrağını devir aldım. Bu bayrağı da benden sonraki arkadaşıma verene kadar dimdik ayakta olacağım” dedi.

 

 

ALGI OPERASYONLARINI TERSE ÇEVİRECEĞİZ

 

Pehlivan, “Şu an AK Parti Üsküdar İlçe Başkanıyım ve en büyük isteğim Bir Üsküdarlı ve mahallemizin insani olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkmak. Bunun dışında başka hiçbir asli görevim yoktur. Üsküdar’a Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanımıza yapılan algı operasyonu bir an önce tersine çevirmek, Üsküdarlının topraklarına ve değerlerine ne kadar sahip çıktığını dünyaya 24 Haziran seçimlerinde herkese göstereceğiz. Yapacağımız en önemli şey sandıklara sahip çıkarak yine AK Parti’nin emin ellerinde kalmasını sağlamaktır” dedi.

Adem Kaan Pehlivan, “7/24 Teşkilatımızla sevenlerimizle iç içeyiz. Göreve başlayalı bir hafta gibi kısa bir süre oldu fakat vatandaşlarımızın ciddi bir ilgisi var. Benim şahsımdan çok değişime, dönüşüme yenilenmeye, heyecana verilen ilgidir. Ankara’da kimsenin yeğeni akrabası değilim. Ben Üsküdar teşkilatının içinde büyümüş yetişmiş biriyim. Siyasette olma sebebimiz hep Sayın Cumhurbaşkanımız oldu. Ona olan güven ve inancımız sebebi ile siyaset yapmaya çalışıyoruz.

 

2002’DEKİ GİBİ HEYECANLIYIZ

 

Biz AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilatı olarak çok iddialıyız ve kendimize güveniyoruz. Yaklaşık üç haftadır neredeyse herkesle yaptığım sohbetlerde insanların 2002’deki gibi heyecanlı ve istekli olduğunu gördüm. 24 Haziran Seçimlerinde kendimize hedef olarak Üsküdar’da 200 bin adet oy hedefi koyduk. Bu sayıya ulaşacağız inşallah. Bizi diğer siyasi partiler ilgilendirmiyor. Biz kendi işimize bakıyoruz. Referandumdaki oylarımızın sayısı 170 bin idi.

 

ÜLKEMİZİN GERÇEKTEN MUHALEFET SORUNU VAR

 

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan Üsküdar’ımızın imar sorununa değindi.  Pehlivan, “Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen’in zorlanarak almış olduğu imar haklarını vardı. CHP ve Mimarlar Odası açtığı davaları sonucu mahkeme bu hakkı iptal etmiş durumda. Vatandaşlarımızı bu konuda uyanık olmaya çağırıyorum. Vatandaşlar gidip hem CHP’ye hem de Mimarlar Odası’na hesap sormalarını bekliyorum. Bu işin şakası yok. Bu haklar kolay elde edilmiyor” dedi.

 

BİR ÇÖZÜM OLACAKSA AK PARTİ YAPAR

 

Pehlivan, “Yani ülkemizde bir deprem gerçeği var. Bunu hiç kimse inkâr edemez. İlk hak yaşam hakkıdır. Yıllardır söylüyoruz deprem değil bina öldürür. Üsküdarlının Üsküdar’da kalması gerektiğine inanıyoruz. Genel seçim ve yerel seçim dönemlerinde bu konu ile ilgili farklı çalışmalarımız olacak. Vatandaşımız şunu biliyor: Üsküdar’da bir çözüm olacaksa bunu yine AK Parti yapar. Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi ülkemizde muhalefet sorunu var. İyi bir muhalefet yok. Olsa belki bu AK Parti’yi daha çok çalıştıracak. Her denilene hayır demekle ve eleştirmekle muhalefet olunmaz. Şimdi Üsküdar’ımızda güzel bir imar planı yapılmış. Birçok mahallede 7 kat imar verilmiş. Bu imar planı mahkemeye veriliyor. Ve gerekçe olarak boğaz katlediliyor diye bir gerekçe sunuyorlar. Bu doğru bir şey değil. Son olarak şunu söylemek istiyorum: 15 Temmuz’da Üsküdarlıların Cumhurbaşkanımızın yanında dimdik durduğunu gördüm. 24 Haziran’da da yine göreceğiz inşallah”

 

 

Adem Kaan Pehlivan kimdir?

 

Adem Kaan Pehlivan 1978 yılında Zeynep Kamil Hastanesi’nde dünyaya geldi. İlkokulu Çengelköy Mehmetçik İlk Öğretim Okulu’nda, Liseyi İstek Vakfı Belde Lisesi’nde ve üniversite eğitimi de Marmara Üniversitesi’nde İngilizce  İşletme bölümünü bitirdi. Aslen Düzcelidir. Baba tarafı göçmen anne tarafım tatar olan Adem Kaan Pehlivan, doyduğu ve doğduğu yer olan Çengelköy’de ticaret ile uğraşıyor. İnşaat projeleri ve ticaret mağazaları var.

Adem Kaan Pehlivan, siyasete 2004 yılında Ak Parti Üsküdar’da Yedek Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı. 2006 yılında Asil Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaya devam etti. O dönem birer yıl arayla mali ve idari işler, yerel yönetimler, dış ilişkiler ve en son olarak seçim işleri olmak üzere Ak Parti Üsküdar’da ilçe başkan yardımcılıkları yaptı. 2009 Yerel Seçimlerinde  Eski Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın döneminde SKM Başkan Yardımcılığı yaptı. 2011 ve 2014 seçimlerinde AK Parti Üsküdar SKM Başkanı oldu. Nisan 2018’de yapılan Olağan kongre ile Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı görevine seçildi.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :