Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.06.2018 - 00:17
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Valide sultan Gemisi'ni 250 bin kişi kullandı

Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisi, hizmete girdiği günden bugüne yaklaşık 10 aydır 250 bin kişiyi İstanbul Boğazı’nın güzelliğiyle buluşturdu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Üsküdar

Kurumsal İletişim Koordinatörümüz İbrahim Atlı, Valide Sultan Gemisi’ni  kaleme aldı. İşte o makale:

Osmanlı geleneğidir; yoksula, yolda kalmışlara, yetim ve öksüzlere yardım edilir. Yıllar geçti, insanlar gelip geçti, çok şey değişti. Ama bu anlayış değişmedi. Bu anlayışın en bariz örneği de Üsküdar’da görüldü. Bu anlayış iftar çadırıyla başladı. İlçelere hatta diğer illere yayıldı. Son 1 yılda ise Valide Sultan Gemisi ile bu gelenek farklı boyutlara taşıdı.

KİMLER AĞIRLANMADI Kİ...

Kimler ağırlanmadı bu gemide, şehit yakınları, gaziler, STK’lar, öğrenciler, yaşlılar, gençler. İstanbul’da yaşayıp da bir kere boğaz turu yapamamış binlerce insanın hayallerini gerçekleştirdi bu gemi. Tüm misafirler birbirinden değerli ona sözümüz yok ama beni en çok etkileyen, yetim ve öksüz çocuklar için düzenlenen boğaz turu oldu.

 

ÖNEMLİ OLAN GÖNÜLLERİ KAZANMAK

Masumiyet abidesi bu çocukların gözlerinde göreceğimiz bir ışık, dudaklarının kenarında beliren tebessüm. Eğer bunu görmeyi başarabildiyseniz, size söyleyecek bir sözüm yok. Yani size olan şükran duygumu karşılayacak bir kelime bulamadım. Varsa da ben bilmiyorum. Muhakkak makamlar gelip geçicidir, önemli olan gönülleri yapmaktır. Makama değil şahsınıza teşekkür ederim Hilmi Başkan. Tabii ki emeği geçen arkadaşları unutmadan..


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :