Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
24.09.2018 - 23:18
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Üsküdar Belediye Başkan Aday adayı Ahmet Kılıç Kimdir?

Üsküdar Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ahmet Kılıç, yaklaşan yerel seçimler öncesi Üsküdar Belediye Başkanlığı Aday adaylığını açıklayan ilk isim oldu. 40 yıllık Üsküdarlı olan Ahmet Kılıç Kimdir?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Üsküdar

Ahmet Kılıç Kimdir?

Ahmet Kılıç, 1965 Trabzon Maçka’da doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve lise eğitiminin bir kısmını Trabzon İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1978 yılında ailevi sebeplerden dolayı Ailesi ile birlikte İstanbul Üsküdar’a göç ettik. Eğitiminin kalan kısmını Üsküdar’da Üsküdar Akşam Lisesi’nde bitirdi. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

1985 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’ye üye olarak aktif siyasete atıldı. 1980 ihtilalinden sonra bütün partiler gibi CHP ‘de kapatılmıştı ve tekrar açılması yönünde çabalar ile 1992 yılında Üsküdar’da CHP’nin ilk kurucu üyelerinden birisi oldu. CHP’de değişik kademelerde görevler aldım. 2001 yılında Esnaf Komisyon Başkanlığı, 2007–2009 yılları arasında parti içerisinde İlke Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevleri yaptı.

2009 yılında yapılan Yerel Seçimlerde CHP Üsküdar Belediye Meclis Üyesi olarak adayı oldu. Hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ve hem Üsküdar’da Belediye Meclisi’nde CHP’yi temsil eden Ahmet Kılıç, dönemdir Üsküdar Belediye Meclisi’nde İmar komisyon üyeliği görevini yürütmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görevler aldı.

Ahmet Kılıç, Üsküdar Derneğini, dönemin Üsküdar Belediye Başkanı Niyazi Yurtsever ile birlikte kurmuştur. Dernekte hem yönetim kurulu üyeliği, sekreterlik ve son dönemde de başkanlığı görevlerini yaptı. 40 yıldır Üsküdar’da esnaflık yapan Ahmet Kılıç, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :
Hakan Büyük 2018-10-25
Ahmet Kılıçın şansı çok az
Ahmet kılıç gelecek dönem içn meclis üyeliği garanti etmek için aday adayı oldu bence