Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.09.2018 - 11:30
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdarlı’nın teveccüh gösterebileceği aday Ahmet Kılıç

Yerel seçimlere az bir zaman kala, Üsküdar’da belediye başkan adayı kim olacak soruları yüksek sesle dillendirilmeye başlandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta /Üsküdar

AK Parti cenahında mevcut belediye başkanının devam edip etmeyeceği bilinmezken CHP cenahında bir ismin adı ön plana çıkıyor. O isim geçen dönem de Belediye Başkan Aday Adayı olan ve temayülde ilk 3’te çıkan Ahmet Kılıç.

Trabzon Maçka’lı doğumlu olan Ahmet Kılıç yaklaşık 40 yıl önce Üsküdar’a geldi. Bu ilçede siyasete adım attı, bu ilçede evlendi, bu ilçede aile oldu, bu ilçede esnaflık yaptı. Her fırsatta Üsküdar sevgisini dile getiren Ahmet Kılıç vatandaşlarla olan sıcak ilişkileriyle de bu iddiaları güçlendiriyor.

10 yıldır belediyenin içinde bir siyasetçi

Ahmet Kılıç 2009 yılında Üsküdar Belediyesi CHP Meclis üyesi olarak belediyeye adımını attı. 2014 yılında da kanaat önderlerinin ve Üsküdar halkının desteğiyle Üsküdar Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Başarılı geçen bir temayül sürecinden sonra 7 aday arasından ilk 3 arasında yer aldı. O dönem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdiri ile bir dönem daha CHP meclis üyesi olarak Üsküdar Belediyesi’nin içinde meclis üyesi olarak görevini sürdürdü.

Değişim Sesleri içinde Adı Öne Çıkıyor

“Askerlik dışında Üsküdar’dan çıkmadım, Üsküdar’ı çok seviyorum” diyen Ahmet Kılıç’ı Üsküdarlılar da sevmiş olacak ki, artık Üsküdar’da değişim zamanı diyenler Ahmet Kılıç’ın bunu başaracağını seslendirmeye başladı. Üsküdar’ı bilen, Üsküdarlı ile hemhal olan bir isim olan Ahmet Kılıç, başkan aday adaylığını açıklar mı bilinmez ama, bu sesler daha da yükselirse bu çağrıya cevapsız kalamayacağı aşikar.

Geçen dönem Üsküdar’ın oy oranı

2014 yerel seçimlerinde %45,6 AK Parti, %43.2 CHP’nin oy aldığı düşünülürse, bu dönem Üsküdar’da ciddi bir yarış olacağı öngörülüyor. Bu bakımdan adayların önemi öne çıkıyor. Semtin tanınmış bir isminin oy oranlarını büyük ölçüde etkileyeceği düşünülüyor.

 

Ahmet Kılıç Kimdir?


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :