Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.10.2018 - 00:18
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Çocuk Üniversitesi yeni döneme hazır

Üsküdar Belediyesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile yürüttükleri ortak projede Çocuk Üniversitesi 2018–2019 eğitim öğretim yılının açılışını yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Üsküdar

2012 yılında YÖK kararı ile kurulan Üsküdar Çocuk Üniversitesi özel yetenekli çocuklara yönelik eğitim faaliyetleri düzenliyor. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış programına Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek,  Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen,  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü M. İhsan Karaman ve çok sayıda veli katıldı.

ÇOCUKLAR DÜNYANIN SÜSÜDÜR

Kokteyl ile başlayan program daha sonra selamlama konuşmaları ile sürdü. Konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen “Üsküdar Çocuk Üniversitesi adıyla 2012 yılında Medeniyet Üniversitesi ile ortak bir çalışma başlattığımız, Türkiye’de ilk ve bize göre çok özgün bir proje olan Çocuk Üniversite’mizin 2018–2019 eğitim öğretim yılına merhaba demek için buradayız. Çocuklarımız dünya hayatının süsüdür.  Evlatlarımız bizim için büyük bir sorumluluktur. İşte bizler üzerimize düşen bu büyük sorumluluğa sahip çıkmak için, evlatlarımızı daha iyi yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Üsküdar Üniversitesi Hakkında

Üsküdar Çocuk Üniversitesi 2017 yılı itibariyle yaklaşık 1700 öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversite bünyesinde öğrenciler, her eğitim dönemi başında zekâ ve yetenek testlerine tabi tutulmaktadır. Testlerin sonunda uygun görülen öğrenciler 4 kademeden oluşan eğitimlere başlamaktadır.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :