Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.10.2018 - 13:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Orhan Ülker, Üsküdar’ı yönetmeye aday

2019 Mart ayındaki yerel seçim atmosferine girdimiz şu günlerde, Üsküdar’ın sevilen isimlerinden İşadamı Orhan Ülker CHP Üsküdar Belediye Başkan Aday adaylığını resmen açıkladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Üsküdar

Üsküdar’ın bir restoranında basın mensupları ile kahvaltıda buluşan işadamı Orhan Ülker, adaylık başvurusunu yapacağını basın mensupları ile paylaştı.

Ülker, “Üsküdar’ı hep birlikte yöneteceğiz” dedi. Kahvaltılı programdan sonra CHP Üsküdar İlçe Başkanlık binasına gelen Orhan Ülker, başkanlık makamına başvuru evraklarını teslim etti.

ÜSKÜDAR CHP’NİN OLACAK

İlçe konferans salonunda bir araya gelen parti üyelerine kısa bir konuşma yapan Ülke şunları söyledi. “ Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar İlçe Belediye Başkanlığı Adaylığı için aday adaylığımı sizlerin huzurunda açıklamaktan dolayı son derece mutlu ve heyecanlıyım. Üsküdar’a huzur ve sevgi getirmek için aday oldum. Bu yolda sizlerle birlikte yürüyecek olmaktan gurur duyuyorum. Durmayacağız, çok çalışarak birlikte üretip, birlikte yönetip, birlikte başaracağız. Her kapıyı çalacağız ve her eli tutacağız. En önemlisi de Üsküdar semalarında ışıldayarak hasreti bitirecek ve tüm Üsküdar halkı ile bütünleşeceğiz. Üsküdar’ımızın bütün güzelliklerine sahip çıkacağız. Üsküdar CHP’nin olacak.” şeklinde konuştu.

CHP Üsküdar Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Ülker kimdir?

1958 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. Eğitimini sırasıyla 3. Selim İlkokulu, Üsküdar Ortaokulu, Haydarpaşa Endüstri Meslek Lise tamamladı. Ardından Üniversite Kocaeli Devlet Mimarlık Mühendislik makine bölümünden mezun oldu.  Hayat arkadaşı Şükran Hanım ile evli ve üç çocuk babası. Mezuniyetinin ardından çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulundu. İş hayatının ilk yıllarında faaliyet gösterdiği Denizcilik sektöründe ki başarılarından dolayı,  Deniz Ticaret Odası ve Armatörler Birliği tarafından Gümüş Madalya ile onurlandırıldı. Bir süre Petrol Ofisi bölge bayiliği yaptı ve daha sonra gıda sektöründe ticari faaliyetlerine devam etti. Faaliyetine devam eden Klas Un AŞ şirketini kurdu. Aynı zamanda Bosna Hersek’te faaliyetlerini sürdüren ortağı olduğu Un fabrikasında Yönetim Kurulu üyesi olarak da halen görevimi sürdürmekte.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :