Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.11.2018 - 22:02
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazi Muhtar Can Cumurcu’dan önemli tespitler

15 Temmuz’un kahramanlarından Gazi Çengelköy’ün gazi muhtarı Can Cumurcu ile gündeme dair bir söyleşi gerçekleştirdik. Cumurcu, önemli tespitlerde bulundu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Üsküdar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın demokrasinin bel kemiği dediği muhtarlık görevini uzun yıllardır devam ettiren Can Cumurcu bir derdini dile getirdi: Vatandaş güler yüz bekliyor, fildişi kulelerden yönetilmeyi değil!

İstanbul’un nabzını tutan Güncel Posta Gazetesi olarak Gazi Çengelköy’ün muhtarı Can Cumurcu ile Üsküdar’ı değerlendirdik. Gazi Cumurcu’nun yaklaşan yerel seçimler öncesi dertli olduğunu gördük. Milletçe topyekûn seferberlik mottosunun yurdun dört bir yanında duyulduğu bu günlerde bakalım Can Cumurcu neler söylemiş?

ÜLKE OLARAK SIKINTILI GÜNLER GEÇİRDİK

Can Cumurcu, “Ülke olarak sıkıntılı günler yaşadık. Milletimize, devletimize operasyon üzerine operasyon gerçekleştirdiler ama bu millet tüm oyunları bozdu. 17/25 Aralık’ın patlaması olan 15 Temmuz’un izlerini bizzat üstümde taşıyorum. Bunu da bir madalya gibi taşıyorum. Çünkü milletçe o gün büyük bir mücadele verdik. Ben vuruldum, yeğenimse şehit oldu.

16 SENEDİR PARTİNİN SIRTINDAN GEÇİNENELER

En son dolar üzerinden bir operasyon gerçekleştirildi. Dolar 1 ayda 4 liradan 7 liraya çıktı. Bu normal bir durum değil. Ama milletimiz bunda da metanetini korudu. Tabii içimizdeki İrlandalılar bizden gördüklerimiz, özellikle süper market zincirleri, dolar arttığı zaman yaptığı %50 zammı dolar düşmesine rağmen zamları çekmedi. Üstüne bir de %10 indirim yaptık diyerek milleti kandırmaya çalışıyor. Üsküdarlı vatandaşlar bunun farkında değil mi? Bu durumdan en çok inşaat sektörü zarar görmesine rağmen adamlar indirim üstüne indirim yapıyor. Vatandaş bunun da farkında. Tabii Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da farkında. Neden içimizdeki İrlandalılar deyimini kullandım. 16 yıldır AK Parti iktidarı ile müreffeh yaşayan kimi kesim var, ülkemize operasyon çekiliyor azıcık zarar görünce “Öldüm, bittim” diyor. Ayıptır.

BİR YÖNETİCİ TOKALAŞTIĞI KİMSENİN YÜZÜNE BAKMALIDIR

Tüm bu olayların neticesinde yerel seçimlere gidiyoruz. Yerel seçimlerde seçimin sonucunu ne bu enflasyon artışı etkiler, ne kaldırımların hali. Sen yöneticilik yaptığın ilçede esnafa selam veriyor musun? Onunla tokalaşırken gözlerinin içine bakıyor musun? Onun gururunu okşayacak bir samimiyet sergiliyor musun? İşte sonucu bu etkiler. Hilmi Türkmen’e lafım yok. Başkan gerçekten çalışıyor. Ama bu yetmiyor. Etrafındakilerin de halka dokunacak samimi davranışlar ve davanın misyonuna uygun hareket etmeleri lazım. Vatandaşın gurunu okşayacak davranışların bir tanesi de tokalaşırken yönünü tokalaştığın kişiden çevirmeyeceksin, gözlerinin içine bakacaksın. Vatandaş aptal değil. Senin ciğerini okur. İnşallah güçlü ve vatandaşın ruh halini anlayan bir teşkilatla seçimlere hazırlanırız. Bizim kanımızla savunduğumuz Çengelköy’ümüze Üsküdar’ımıza hizmet etmeye ve 2023 hedefimize ulaşırız.

AK KOYUN KARA KOYUN BELLİ OLUYOR

Benim yaşım 55 ben tüp kuyruğunu da, karaborsacılığı da, yağ kuyruğunu da gördüm. Çok şükür o günleri atlattık. Şimdi her şeye ulaşıyoruz. “Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz” derler ya. Bu günler de geçecek. O zaman sözde destekçileri Reis diyenleri göreceğiz. İnşallah biraz da sizin gibi gazeteciler sayesinde göreceğiz. Enflasyonla Topyekûn Destek’te Üsküdar’daki Ak koyun kim kara koyun kim göreceğiz. Kim iyi gün dostu, kim vefalı dost zaman gösterecek” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :