Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.11.2018 - 14:17
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boğazda Öğretmenler Günü’nü kutladılar

Eğitim ve öğretimde öncü eğitim kurumlarından İlim ve Fazilet Eğitim Kurumları, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Öğretmenlerini unutmadı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta/Üsküdar

İlim ve Fazilet Eğitim Kurumları, öğretmenlerine yönelik 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Üsküdar Valide Sultan Gemisi’nde yemekli bir program gerçekleştirdi. Programa İlim ve Fazilet Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, İlim ve Fazilet Eğitim Kurumları’nın yönetici kadrosu, öğretmenler ve aileleri katıldı.

ÖĞRETMEN ÖĞRENCİYE GİDECEĞİ YOLU GÖSTERİR

Ev sahibi olarak misafirleri ile yakından ilgilenen İlim ve Fazilet Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi selamlama konuşması için çıktığı kürsüden öğretmenliğin zor ve emek verilen bir meslek olmasının altını çizdi. Ekşi şunları söyledi. “Öğretmenlik mesleği bahar güneşi gibidir. Güneş nasıl beslerse havayı suyu, toprağı, öğretmen de öyle besler ve büyütür öğrencilerini. Onu alır muasır medeniyetler haritasında yeri nere ise orayı gösterir. İnsanları medeniyet ile öğretmen tanıştırır. Ben buradan güzel yurdumuzun dört bir yanında kar, kış, yağmur, çamur, soğuk demeden, okuluna bayrağına ve memleketine hayırlı öğrenciler yetiştiren, İstiklâl Marşımızı yavrularına ezberleten, çocuklarımızı hayata hazırlayan bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Görevi başında şehit olan bütün öğretmenlerimize Allahtan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından İlim ve Fazilet Eğitim Kurumları bünyesinde çalışan en genç ve en yaşlı birer öğretmen sahneye çıkıp, Başkan Mahmut Ekşi ile birlikte pasta kesitiler.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :