Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.12.2018 - 23:07
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi açıldı

Üsküdar Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Türkiye’nin En Kapsamlı Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi hizmete açıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazete/Üsküdar

 

Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi’nde özellikle yatağa bağımlı engelli çocukların günübirlik konaklayacağı konforlu odalar ve engelli bireylerin rehabilitasyonu için de tüm ayrıntılar düşünülmüş. Kız ve erkek çocuklara yönelik 2 ayrı yüzme havuzu, uzay terapisi, duyu bütünleme terapisi, dil ve konuşma terapisi, oyun eğlence odası, çok amaçlı etkinlikler salonu, okuma salonu, kafeterya gibi birçok bölüm bulunuyor.

 

AÇILIŞA KATILIM YOĞUN OLDU

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde gerçekleştirilen Engelsiz Yaşam Merkezi açılışına, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yanı sıra; İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mihrimah Belma Satır, Osman Boyraz, İsmet Uçma, Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran, Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, Üsküdar Eski Belediye Başkanı Mustafa Kara ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de katıldığı törenle hizmete açıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi hakkında bilgi verdi. Türkmen, “Türkiye'de hiçbir yerde olmayan 7 yıldızlı bir otel konforunda 10 odamız var. Aileler, engelli çocuğu burada istirahat ederken kendilerine sosyal zaman bulmuş olabilecek. Alzheimer hastalığının başlangıç seviyesinde olan hastalarımız ve onların yakınlarına yönelik de bir eğitim çalışması yapacağımız okul açtık” dedi.

TÜM HİZMETLER ÜCRETSİZ

 

Merkezdeki tüm hizmetlerin ücretsiz olduğuna dikkati çeken Türkmen, belediyenin yaşlılar için evde bakım hizmeti, cenaze için taziye hizmeti, yenidoğan için bebek tebrik ekibi gibi tüm hizmetlerinin de bu merkezde sürdürüleceğini belirtti.
 
Merkezle ilgili bilgi veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen sözlerini şöyle sürdürdü, ‘5 katlı merkezimiz 5 bin metrekare kapalı ve 5 bin metrekare de açık alana sahip. Başka hiçbir kamu alanında olmayan hem kız hem de erkek çocukları için terapi havuzlarımız var.

Üsküdar Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yer alan hizmetler şunlar:-Bireysel Eğitim


-Grup Eğitimi


-Fizyoterapi


-Psikolojik Danışmanlık


-Pedagog


-Dil ve Konuşma Terapisi


-Duyu Bütünleme Terapisi


-Uzay Terapisi


-Hidroterapi (Su Terapisi)


-Hipoterapi (At Terapisi)


-Sportif Rehabilitasyon


-Hasta Bakım Hizmeti


-Alzheimer Okulu Hobi Merkezi


-Evde Sağlık Hizmeti


-Konferans Salonu (Engelsiz Kültür Merkezi)


-Çocuk Oyun Odası


-Engelsiz Park


-Hobi Bostanı


-Yaşlılar Birimi


Kuaför Hizmeti


-Taziye Birimi


-Engelliler Koordinasyon Birimi


-Engelsiz Park
-

-Filografi


-Kaligrafi


-Ahşap Boyama


-Mehter


- Folklor

- Ritim


-Bağlama ve Ses


-Konser Çalışmaları


-Resim

-Ebru


-Nikah Şekeri


-Ahşap Yakma ve Dağlama


-Hüsn-ü Hat


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :