Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.02.2019 - 22:39
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hacı Harun Ekşi Camisi ibadete açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim ve Fazilet Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi’nin Babası adına yaptırdığı Hacı Harun Ekşi Camisini ibadete açtı

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Üsküdar

 

Üsküdar Belediyesi’nin katkılarıyla tamamlanan Burhaniye Mahallesi’nde bulunan Hacı Harun Ekşi Camii açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Mahmut Ekşi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Üsküdar AK Parti İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivanve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen katıldı.

 

Erdoğan, cuma namazını kıldığı Üsküdar'daki Hacı Harun Ekşi Camisi'nin açılışında, Merhum Hacı Harun Ekşi'nin adına ailesinin böyle bir eseri inşa ettirmelerinin onu ebedi âlemde kalıcı kılacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı, “Peygamberimizin  "Rabb'imiz kim benim için dünyada bir mescit inşa ederse ben kendilerine cennette bir bina inşa ederim." dediğini söyledi.

 

HACI HARUN EKŞİ’YE RAHMET DİLEDİ

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Unutulmamak için atılacak adımları hayır için atmak gerektiğini söyleyerek, "Zira unutulmamak istiyorsak ya bu tür yerler inşa edeceğiz ya hayırlı evlatlar yetiştireceğiz. Ya da köprü bu tür yatırımlar yapacağız. Bunlar kaldığı sürece biz de unutulmayız. Böyle 2 bin 100 kişilik bir caminin yapılması mahallemize ayrı bir zenginlik kattı" dedi.

Erdoğan, bunlarla birlikte şadırvanı, tuvaleti ve çevresinin düzenlenmesiyle toplamda 2370 metrekarelik alan içerisinde böyle bir eserin inşa edilmesinin mahalleye ayrı bir zenginlik ve güç kattığını dile getirdi. 

 

Camiyi mahalleye kazandıran iş adamı Mahmut Ekşi ve ailesine teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Hacı Harun Ekşi'ye rahmet diledi.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasının ardından dua edildikten sonra kurdele kesim töreni gerçekleştirildi.

Not: Üsküdar Burhaniye Mahallesi’ne yapılan olan Hacı Harun Ekşi Camisi ile beraber Hacı Harun Ekşi adına yapılmış üçüncü camii oldu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :