Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.02.2019 - 13:52
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Üsküdar bu meclis üyeleriyle işi çok zor

Üsküdar’da AK Parti ve CHP meclis üyesi adayları belli oldu. İki partinin listesinde tanıdık isimler var. AK Parti, seçimi kazanmaya; CHP’de ise seçimi kaybetmeye yönelik meclis üyesi adayları tercih etti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İbrahim Atlı/Güncel Posta/Üsküdar

AK Parti meclis üye seçiminde  daha önce ilçede çeşitli kademelerde görev almış, seçimin nasıl kazanılacağını bilen isimler yer alırken, CHP’de de seçimin nasıl kaybedileceğini bilen isimler göze batıyor. Genelde CHP seçmeninden “Bu millet okumuyor, eğitim yok eğitim” laflarını duyarız ama iki partinin eğitim durumunu karşılaştırdığımızda da AK Parti Üsküdar’da eğitim yönünden üstün olduğunu görüyoruz. Neden tercihler bu yönde kullanıldı bilemeyiz tabii, akıl vermek de bizim işimiz değil. Sadece olanı söyleriz.

CHP Üsküdar İlçe Başkanı verdi veriştirdi

Ensonhaber’de yer alan haberi size aynen aktarıyorum: “Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Olcay Kurt, partisinin Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç'ı yerden yere vurdu. Kurt, genel merkeze gönderdiği yazıda, belediye başkan adayının; örgüt içi iletişim ve iş birliğini yok saydığı, belediye meclis üyeliği sürecinde ilçe yönetimi ve mahalle örgütleriyle istişarede bulunmadığı, belediye başkan adayı ile ilçe arasında mutabakat olmadığından iki ayrı listenin olduğu, belediye başkan adayı Ahmet Kılıç'ın seçime yönelik hiçbir hazırlığının olmadığı görüldüğü, adayın çevresinde seçime herhangi bir biçimde katkı sunacak profesyonel ekiplerin olmadığı, adayın açıklanmış bir projesinin olmadığı, sahada anlatabileceği, altını doldurduğu projelerinin olmadığı, parasal sıkıntılardan dolayı mahallelerde irtibat bürolarının açılamadığı, başkan adayı örgütsel bütünlüğü sağlayamadığı ve onun için örgütün hayal kırıklığı yaşadığı, başkan adayının sosyal medya hesaplarının amatörce yürütüldüğü belirtildi.”

Söylemiştik demek de ne bileyim?

CHP Üsküdar’ın bu zaafını Genel Yayın Yönetmenimiz Dr. Hamit Kurt bizzat Ahmet Kılıç’a aktardığını söylemişti. Ekibini söyleyince ben de ona “Üsküdar, AK Parti’nindir hayırlı olsun” demiştim. Bazı şeyleri görmek için kahin olmak gerekmiyor açıkçası. O bakımdan da söylemiştik demek de ne bileyim, pek anlam ifade etmiyor.

Yılmaz Bayat’a yarayacak mı?

Meclis listesini gören Sema Barlın’ın CHP Üsküdar adayı olduğu dönemi hatırlatıyor. Ben o dönem yoktum ama duydum. O dönem Saadet Partisi Adayı Yılmaz Bayat CHP’lilerin oylarıyla birlikte 60 bini geçkin oy almıştı. Bu dönem de aynısı olursa, Yılmaz Bayat AK Parti’nin de oylarını alırsa seçim; Hilmi Türkmen ile Yılmaz Bayat arasında geçer. Şimdi olasılıklar sıraladım diye “Hala’mın bıyığı olsa amcam olurdu” demeyin. Siyaset bu. Her şeye gebe..

CHP meclis üyesi adayları

AK Parti meclis üyesi adayları


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :