Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.02.2019 - 23:00
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hilmi Türkmen yeni dönem için 41 proje açıkladı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen beş yılı boyunca neler yaptıklarını ve neler yapacaklarını anlattı. Türkmen yeni dönem için 41 proje açıkladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Üsküdar

Üsküdar'da 41 yeni ve dev projede; Yeni millet bahçeleri, Meydanlar, Müzeler, Harem sahil rekreasyon alanı, Zeminaltı otopark Yeşil alan, park projeleri, Kütüphaneler, Okullar, Camiler, Sağlık tesisleri, Üsküdar Meydanı’ndan Çavuşdere’ye nostaljik tramvay hattı, farklı lokasyonlarda hayata geçirilecek metro hatları ve daha nice projeler var.

Çavuşdere Spor Sarayı'nda gerçekleştirilen “Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı”nda minik kızı Sare ile sahneye çıkan Başkan Hilmi Türkmen’i coşkulu kalabalık dakikalarca alkışladı. Türkmen, 5 yılda dört dörtlük eserlere imza attı.

Başkan Türkmen “ çok şükür ki Üsküdar’a 41 kere maşallah’ dedirtecek işler yaptık. İşimiz daha bitmedi ve hatta yeni başladık sayılır. Ulaşımdan kültüre, eğitimden, spora, yeşil alandan ve sağlık alanlarına dek gerçekleştirdiğimiz projelerle, bu güzel, bu kadim şehre dev eserler kazandırmaya devam edeceğiz. Bu eserler siz Üsküdarlıların eseridir. Bu eserler bir teveccühün sonucudur” şeklinde konuştu.

EĞİTİM VE SPOR ÜSKÜDAR’IN VAZGEÇİLMEZİDİR

Türkmen, “2014’te Üsküdar’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı 5 metrekareydi. Bugün 9,5–10 metrekareye çıkardık. 45 yeni park yaptık, 76 eski parkımızı da yeniledik. 63 yeni cami inşa ettik. Üstüne üstlük bugün Türkiye’nin bir numaralı Millet Bahçesi olan Nakkaştepe Millet Bahçesi’ni İstanbul’umuza kazandırdık’’ dedi. 2014’te ikili eğitim gören öğrenci oranının yüzde 50 olduğunu, 100 bin öğrencinin yarısının ikili eğitim gördüğünü ifade eden Hilmi Türkmen, 5 yılda bu oranı yüzde 5’e düşürdüklerini açıkladı. Eğitimde İstanbul’da bir numara olduklarını ifade eden Başkan Türkmen, yeni dönemde Üsküdar’a 356 derslik kazandıracaklarının da müjdeledi.

YENİ DÖNEMDE SIFIR SORUNLU BİR ÜSKÜDAR OLACAK

Yeni dönemde özellikle 3 hususa çok daha dikkat edeceklerini belirten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bunlardan ilkinin otopark ve ulaşım olduğunu söyledi. Artık otoparklarım tamamen yeraltında olacağına dikkat çeken Başkan Türkmen; Bulgurlu, Güzeltepe, Ünalan, Cumhuriyet Mahallesi, Küplüce, Üsküdar merkez ve Yavuztürk’te 7 bin 500 araçlık yeraltı otoparkları inşa edeceklerini ifade etti. Başkan Hilmi Türkmen önümüzdeki 5 yılda kişi başına düşen yeşil alan miktarını 9,5 m2’den 13 m2’ye çıkarmayı ve Üsküdar’a tam 1,2 milyon m2 yeni yeşil alan kazandırmayı hedeflediklerini de belirtti. 30 yıl sonra Boğaz bölgesinde 16 mahallenin yıllarca süren imar sorununu çözdüklerini belirten Başkan Hilmi Türkmen, bu bölgedeki büyük hisseli parselleri küçültmeye gideceklerini ifade etti. Türkmen, bu kararın gerekçesini ise şu sözlerle açıkladı: ‘’Bu bölgemizde 30 bin, 50 bin, 80 bin, 100 bin m2 büyüklüğünde parsellerimiz var. Bu parsellerde 300, 500, 800’e varan hissedarlar var. Gerçekten bir araya gelmeleri zor görünüyor. Hissedar sayısını azaltmak için parselleri küçülteceğiz. Yüzlerce hissedarla anlaşmak yerine, çok daha küçük parsellerde, daha az kişiyle anlaşmak mümkün olacak.’’

BİZ DEĞİL ESERLERİMİZ KONUŞULACAK

Eğitime, gençlere, yaşlılara, engellilere, hastalara, ihtiyaç sahiplerine yönelik projelerle sosyal belediyecilikte Türkiye’nin bir numaralı markası haline geldiklerini belirten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konuşmasını şu sözlerle noktaladı: ‘’Nev Mekânlar, Millet Kıraathaneleri, Millet Bahçeleri, Engelsiz Yaşam Merkezimiz ve daha nice eserler. Sosyal Belediyecilikte çıtayı daha da yukarı taşıyacağız. Önümüzdeki dönem az konuşup daha çok iş yapacağız. Az konuşup, vatandaşımızı dinleyeceğiz.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :