Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.03.2019 - 01:44
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güven Hokna: Üsküdar'ı geçiş değil, çekim yeri yapacağız

Demokratik Sol Parti’den Üsküdar Belediye Başkan adayı, Usta Tiyatro Sanatçısı Güven Hokna basın ile kahvaltılı bir programda buluştu. Hokna 1 Nisan günü göreve geldiklerinde nasıl bir yönetim sergileyeceklerini anlattı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Üsküdar

Üsküdar’da gerçekleşen kahvaltılı toplantıya Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteren bir çok basın temsilcisi, DSP Üsküdar İlçe Başkanı Naim Er, yönetim kadrosundan Engin Öztürk, İbrahim Yazıcıoğlu,Niyazi Karataş,Yasemin Karakaya,Tolga Sezer,Hacer Battal,Cihan Hasan Erişkioğlu,Hasan Şahin,Aysun Hüseyinoğlu, Belgin Yenice, Manuk İşyapar,Murat Çalık, Fevzi Özcani, Zehra Çalış,Muazzez Uğur, Hüseyin Ersoy,Hüseyin Avşar ve sanatçı Saffet Uluçay katıldı.

Hokna “ göreve kısa bir süre önce gelmeme rağmen, Üsküdar’ın en asude yerlerini, sokak sokak, mahalle mahalle, çarşı Pazar geziyorum. Vatandaşın ilgisi ve sevgisi çok büyük” şeklinde konuştu.

ÜSKÜDAR’I KÜLTÜR SANAT MERKEZİ OLACAK

Güven Hokna sözlerine şöyle devam etti. “Üsküdar’ın tarihi İstanbul’dan bile daha eskidir. Böyle eski ve kadim bir şehirden günde1,5  2 milyon insan gelip geçiyor. İlçemiz adeta bir geçiş yeri halinde kullanılıyor. DSP olarak Üsküdar’da Belediye başkanlığımız döneminde Üsküdar’ın geçiş güzergâhı olarak değil, diğer ilçelerden gelen insanlarla bir çekim noktası haline getireceğiz.  Kültür- Sanat merkezi yapmak ile Sanatı şehrinize getirmiş olmuyorsunuz. Üsküdar’ın hala bir film festivali, Kent Müzesi, Kütüphanesi yok. İnsanların vakit geçirip sanata, edebiyata, hayata dair konuşacakları bir sanat sokağı yok. Bunlar bir şehir için olmazsa olmazıdır. Bu eksiklikleri gideren bir yönetim sergileyeceğiz.

ÜSKÜDAR’A GÜVEN GELECEK

“Üsküdar seçimlerde müthiş bir patlama yapacak” diyen Hokna sözlerine şu şekilde devam etti. Yönetim kadromuz ve ben inanıyorum ki 1 Nisan sabahı Ak Güvercini Üsküdar Belediyesi’nin çatısına konduracağız. Ben sanatçı olarak gönül insanı olarak, Atatürkçü olarak kendimi niteliyorum. Sanatın olduğu yerde kötülük olmaz. Benim adım Güven, Nisan ayında Üsküdar’a Güven gelecek” diyerek sözlerini noktaladı. Kahvaltının ardından DSP Üsküdar Belediye Başkan adayı Güven Hokna Kadın katılımcılara karanfil hediye edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber-Fotoğraf: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :