Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.03.2019 - 02:03
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Rizeliler Derneği’nde kongre heyecanı

AK Parti Üsküdar eski İlçe Başkanı Halit Hızır öncülüğünde kurulan Üsküdar Rizeliler Derneği’nin kurucuları 23 Mart’ta yapılacak 1.Olağan Kongresi öncesi basınla bir araya geldiler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Üsküdar

Üsküdar Rizeliler Derneği yönetim binasında basınla bir araya gelen Üsküdar Rizeliler Derneği’nin kurucuları adına Kurucu Başkan Halit Hızır, bir açıklama yaptı.

Hızır, “Bizim öncellikli amacımız birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak, Üsküdar’da yaşayan 100 bine aşkın Rizeli hemşehrimizi en güzel şekilde temsil etmek için bugün burada kanaat önderleri büyüklerimizle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Yeni kurmuş olduğumuz derneğimizin 23 Mart’ta Bağlarbaşı Kongre Merkezi’nde yapacağımız 1.Olağan Kongresi’ne tüm hemşehrilerimizi ve dostlarımızı bekliyorum” dedi.

 

ÇALIŞKAN VE ÜRETKEN OLMALIYIZ

 

Halit Hızır, “Ülkemizin ve milletimizin hizmete ihtiyacı var. Cumhuriyet tarihinde en az 50 yılımız heba olmuş ve boşa zaman harcanmıştır. Malesef zamanın siyasetçilerinin yanlış politikaları yüzünden ülkemiz büyük bir ekonomik krizler yaşamış ve milletçe çok büyük faturalar ödemek zorunda bırakılmıştır. Geçmişten örnekler vermek gerekirse, birinci Dünya harbinden sonra  Avrupa ülkeleri, ikinci Dünya savaşına girmesine rağmen, yerle bir olan Avrupa kısa zamanda kendini toparlamış ve bugün gedikleri noktada başta sanayi olmak üzere  ekonomik olanda dünyanın süper ülkeleri içerisine girmeyi başarmıştır. Bu nedenle bizim ciddi derecede kalkınmaya ihtiyacımız var. Artık bulunmuş olduğumuz ortamda daha çok çalışmalıyız, kalkınmanın yolu çalışmaktan geçer. Üsküdarda yaşayan yüz bini aşkın Rizeli hemişerimiz yaşamaktadır. Kalabalık bir sivil toplum kuruluşu olarak  geleceğimize yönelik çalışkan ve üretken olmamız gerekir” dedi.

 

Önemli konuların konuşulduğu toplantıya Rize’nin önde gelen isimlerinden İlim ve Fazilet Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi, RİDEF Genel Başkanı Recep Albayrak, Dernek Başkanı Halit Hızır, Karadeniz Dernekler Federasyonunu Başkanı Hasan Ekşioğlu, İş Adamı Hasan Tek, dernek başkanları ve kanaat önderleri katıldı.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :