Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.03.2019 - 00:25
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekşi ve Ekşioğlu Ailelerinden Türkmen'e tam destek

Üsküdar’ın en köklü ve en saygın ailelerinden olan Ekşi ve Ekşioğlu Ailelerinden AK Parti Üsküdar Belediye Başkan adayı Hilmi Türkmen’e tam destek.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Üsküdar

İlim ve Fazilet Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi ve AK Parti Üsküdar Belediye Meclis üyesi adayı olan oğlu Harun Emirhan Ekşi ile birlikte Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i yemekli bir program ile ağırladılar. Üsküdar Nakkaş Kebap Restoran’da gerçekleşen programa AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve  yardımcıları, MHP Üsküdar İlçe Teşkilat Başkanı Afşin Birben, Eski Fenerbahçeli Futbolcu İlker Yağcıoğlu, Ekşioğlu Vakfı kurucu üyeleri, iş, siyaset dünyasından isimler, STK’lar ve muhtarlar katıldı.

HİLMİ TÜRKMEN’E ÜSKÜDARLI OLARAK GÜVENİM TAMDIR

Açılış konuşması için kürsüye çıkan Başkan Mahmut Ekşi, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakını desteklediklerini söyledi. Ekşi konuşmasına şöyle devam etti. “ Değerli akrabalarım ve değerli misafirlerim hepiniz hoş geldiniz. 31 Mart mahalli seçimlerine 10–11 gün kaldı. Bizler Ekşi ailesi olarak Cumhur ittifakının adayı olan mevcut Üsküdar Belediye Başkanı, 25 yıldır yakından tanıdığımız Rize’li hemşerimiz olan Hilmi Türkmen kardeşimizi destekleme kararı almış bulunuyoruz. Ben Hilmi Başkan’ın programlarına katıldım ve Üsküdar için yeni projelerini gördüm. Üsküdar’ı iyi gözlemliyorum. Her mahallesini iyi biliyorum. Hakikaten akla hayale gelmeyen eserler var. Zaten beş yıllık Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı eserleri de biliyoruz. Bu yüzden ona güvenimiz tamdır. Seçim taahhüt belgesinde olan eserlerin çok daha fazlarını yaptı” şeklinde konuştu.

HARUN EKŞİ GENÇ DİNAMİK BİR ÜSKÜDARLI

Mahmur Ekşi’nin ardından kürsüye çıkarak katılımcıları selamlayan AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan “ 31 Mart yerel seçimlerine Üsküdar teşkilatı olarak 7- 24 yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Ben 1 Nisan sabahı inanıyorum ki Cumhurbaşkanımızın yaşadığı ve bizlere emaneti olan Üsküdar’ı yine Ak kadrolar tarafından yönetilecektir. Mahmut Ekşi ağabeyime ve oğlu Harun Ekşi kardeşimize böyle bir geceyi düzenledikleri ve bizleri buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Ben Harun Ekşi kardeşimiz ile daha önce tanışma fırsatı bulamamıştım. Burada tanıştık. Genç, dinamik, pırıl pırıl ve Üsküdar’ımıza hizmet etmek aşkıyla dolu bir kardeşimiz olduğunu gördüm. Belediye meclis üyeliği şimdiden hayırlı uğurlu oldun. İnanıyorum ki görevini başarı ile yerine getirecektir” diyerek sözlerini noktaladı.

1 NİSAN’DA SANDIKTAN BEKA KARARI ÇIKACAK

Son olarak görevde bulunduğu beş yılı değerlendirmek için bir konuşma yapan gecenin onur konuşu Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen şu şekilde konuştu. “Bugün burada dostlarımızı sevdiklerimizi görünce hem heyecan hem de gurur duydum. Burası bugün aslında bir İstanbul, Üsküdar özeti. Türkiye çok önemli bir coğrafyada bulunan eşsiz bir ülke. Bulunduğumuz nokta itibari ile çok güçlü durmamız gereken bir milletiz. Cumhurbaşkanımızın da çokça dile getirdiği 31 Mart seçimleri bir beka meselesidir. Neden bir beka meselesidir. Kısaca özetlemek gerekir ise Fransa’da olan bir seçim ile birim vatandaşlarımız ilgilenmez iken, Türkiye’de olan 31 Mart seçimini bütün Fransa nefesini tutmuş izliyor. İşte bu yüzden bütün dünya ülkelerine bir cevap olarak 31 Mart’ın önemi çok büyük. Ben inanıyorum ki 1 Nisan sabahı sandıktan tek millet, tek devlet, tek vatan kararı çıkacaktır.  Sözlerime son verirken tekrar bu güzel geceyi düzenleyen Ekşi ailesine ve özellikle Harun Ekşi kardeşime teşekkür ediyorum” dedi.

Haber-fotoğraf: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :