Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.05.2019 - 15:36
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlim ve Fazilet Vakfı Eğitim Kurumları geleneği bozmadı

İlim ve Fazilet Vakfı Eğitim Kurumları’nın her yıl düzenlediği ‘Geleneksel İftar Programı’ bu sene de Üsküdar kampüs binasının bahçesinde gerçekleşti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Üsküdar- 25-Mayıs 2019

Programa İlim ve Fazilet Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Üsküdar Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Harun Emirhan Ekşi ve Öğrenci Aileleri, okul mezunları ve Fazilet Eğitim Kurumu yöneticileri katıldı.

7-8 BİNE YAKIN MEZUNUMUZ VAR

Dualar eşliğinde açılan oruçlar sonrası ev sahibi olarak bir konuşma ile misafirlerine seslenen İlim ve Fazilet Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi, eğitimin önemine dikkat çekici açıklamalar yaptı. Ekşi şu şekilde konuştu. “Değerli Faziletli kardeşlerim, okuyan öğrenciler ve mezun olanlar… Görüyorsunuz kurumunuz burada, sizler buradasınız. Allaha hamd olsun yine bir geleneksel ramazan iftarımızda hep birlikteyiz. Kurumunuzu unutmayın. Çocuklarınızı bu okula gönül rahatlığı ile gönderin. Burası 3 Lisesi, 2 ortaokulu, 2 ilkokulu, 140 öğretmeni ve 80 personeli ile koskoca bir camia. 7–8 bine yakın mezunumuz var. Buradan mezun olan kardeşlerimiz vatan, bayrak ve millet sevgisi ile eğitimlerini almış ve milletine hizmet edecek çok önemli mevkilere gelmişlerdir. Bir öğrenci matematikte, fizikte ve kimyada çok başarılı olabilir ama istiklal marşımızı söylerken duygulanmıyorsa, bayrağımız göklere çekilirken heyecanlanmıyor ise bizler eğitmenler olarak kendimizi eksik hissederiz”  dedi.

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDEN BİR RİCAMIZ VAR

Konuşmasında Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’den de bir ricada bulunan Başkan Mahmut Ekşi, “Sn. Başkan Hilmi Türkmen, başkan yardımcıların burada, büyükşehir meclis üyen burada, encümen üyen burada… Yan tarafımızda görmüş olduğunuz bir arsamız var. Arkadaşlarım adına sizden rica ediyorum buranın ifrazını yapın. Emsal orada kullanılmış vs burada 2000 metrenin üzerinde yerimiz var. Allahın izni ile binalarımızı yenilemeye başlayacağız. Bu alanı da inşaata ekleyip yeni modern bir okul yapmak istiyoruz. Bu durumun şartı, kaidesi her ne ise bize yardımcı olun. Biz arsamızı müstakil hale getirmek istiyoruz. Eğitime ve öğretime desteğinizi bekliyoruz”  şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

HİLMİ TÜRKMEN ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPARIZ

Konuşması için kürsüye gelen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise, “Burada güzel bir zamanda, güzel bir mekânda manevi duygularımız yüksek bir şekilde toplanmış durumdayız. Ne mutlu bizlere.11 ayın sultanı mübarek ramazan ayında bir iftar sofrasında dostlarımızlayız. Fazilet kurumumuz Üsküküdar’ın değerine değer katan kurumların başında geliyor. Burası eğitim ilim ve irfan yuvasıdır. Çok kıymetli Mahmut Ekşi abimizin konuşmasında bahsettiği gibi bu kurumun teknik altyapısı ile ilgili sorunların farkındayım. Buraya daha modern ve günümüz mimarisine uygun bir bina her zaman yakışır. Biz Üsküdar Belediye Başkanı olarak elimizden ne geliyor ise bütün teknik kolaylığı sağlamak adına sizlere söz veriyorum. Fazilet okullarının eğitim duvarına bir tuğla da biz koyabiliyorsak ne mutlu bize.  Ramazan biz Müslümanlar için bir fırsat ayıdır. Bu ayı iyi değerlendirmek gerek. İftarlar, teraviler, sahurlar,  fitreler ve zekâtlar ile paylaşmak bölüşmek ayıdır. Üsküdar aynı zamanda bir ramazan şehridir. Maneviyatı yüksek bir şehirdir. Bu kadim şehirde Ramazan ayı her daim bir başka geçmektedir. Tüm katılımcıların Ramazan ı mübarek olsun” şeklinde konuştu.

Yemeklerin ardından program dualar eşliğinde sona erdi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :