Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.04.2012 - 23:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pendik'te kentsel dönüşüm mahalleleri belli oldu

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, İstanbul'da 4 kentsel dönüşüm ilçelerinden biri olan Pendik'te, önceliğin hangi mahallelere verileceğini açıklayarak, kaç konutun bundan yararlanacağını da söyledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL’da kentsel dönüşüm yapılacak dört ilçeden biri de Pendik oldu. Proje sayesinde hem depreme dayanıklı binalara kavuşuluyor hem de nitelikli şehirleşme gerçekleşiyor. Hükümetin oluşturacağı fonlarla finanse edilen kaynaklarla ilk olarak 4 milyon metrekarelik alanda yapılacak çalışmalar Ertuğrulgazi, Taşlıbayır mahalleleri ile Tersane Kavşağı ve Pendik Merkez’le başlayacak.

BAŞKA SÖZLERE  İTİBAR ETMESİNLER

Konuyla ilgili bilgi veren Pendik Belediye Başkan Kenan Şahin, bir yılda 20 bin konutun dönüşüme tabi tutulacağını söyledi. Pendik’te 210 bin konutun sadece 55 bininin depreme dayanıklı olduğunu ifade eden Şahin, hükümet tarafından desteklenen Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Pendik için yalnızca deprem dayanıklılık açısından değil, nitelikli bir kentin doğması için de fırsat olduğunu söyledi. Şahin, vatandaşa uyarıda da bulunarak: “Yanlış anlaşılmalara neden olmamak adına Pendiklileri bu konuda sadece ben bilgilendireceğim. Vatandaşlarımız, benim ağzımdan çıkmayan hiçbir söze itibar etmesin” dedi. 

VELİBABA MAHALLESİ GÜVEN İÇİNDE YAŞIYOR

Öte yandan kentsel dönüşüm kapsamında depreme dayanıksız durumdaki Çınardere Mahallesi 80 Konutlar boşaltıldı. Mülkiyet probleminin giderilmesinin ardından bu binalar yıkılacak. Sahipleri, İBB ve Pendik Belediyesi desteğiyle inşa edilen Velibaba Mahallesi'ndeki yeni ve modern konutlar da güven içerisinde yaşıyor.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :
makbule 2015-02-19
kentsel dönüşüm
Kaynarca mah necip fazil caddesinde kentsel dönüşüm varmi