Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  İbrahim Atlı

          atlibrahim86@gmail.com
         GÜNCEL NAĞMELER 2

Yeni bir yıla girerken esneyerek, gerinerek yazılan yazımı okumaya davet ediyorum sizleri. Kabalık yapmak istemem tabiki, ama yeni bir yıldan beklentileri sıralayacaktım. Sonra 30 yıllık tecrübeye dayanarak düzenin hiç değişmeden tıngır mıngır ilerlediğini gördüm.

Yeni yıldan beklentisi olanlar Nimet Abla’nın bilet kuyruğunda olanlar, onlar da zaten gazetenin yalnızca ikramiye listesine bakacağı için ben de kalan sağlara yazdım yılın son yazısını.

DERS 1: HİÇBİR ZAMAN DERS ALMIYORUZ

Yıllar yılı ders 1’de kaldık. 2016’nın en büyük olayı olan FETO darbe kalkışmasını yaşamış bir milletiz. Yüzlerce kişiyi şehit verdik, çok sayıda gazimiz var. Ama yine de cemaatlere, hacıcık, hocacık tayfasına bakışımız değişmedi. (-cık ekinin istismarcıları kapsadığını anlamışsınızdır)

Cübbeli Hoca-cık sadece bir örnek. Peygamber Efendimizin abdest suyunu mu ne satıyormuş. Peygamber Efendimizi rüyanızda görmenizi sağlayan seccadeden sonra. Başka da örnek vermeyeceğim. Yazı bitmez.

ÜSKÜDAR’DA BÜYÜK DEĞİŞİM

Ulusal medya benim işim değil. Yerelden bahsedelim artık. Yerelde de öne çıkan Üsküdar’dan bahsedelim hatta. Üsküdar 2016 yılı içerisinde önemli gelişmelere şahit oldu. Marmaray’dan sonra Avrasya Tüneli’nin açılışıyla iki kıta ikinci kez denizin altından birleşti. Tamam da sahilimiz yine düzensiz demeye kalmadan, önce meydan projesi açıklandı. Sonra da Üsküdar’dan Beykoz’a kadar uzanan bir sahil yolunun yapılacağı müjdesi verildi. Üsküdar sahilleri de artık Bebek sahilleri gibi nezih bir hal alacak. İnsanlar aileleriyle birlikte rahat rahat gezebilecek. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i tebrik etmekten başka ne denilebilir ki?

Yorum Ekle


Barbar Olmak ya da Modern Olmak Tüm Mesele Bu Korona’dan sonra ruhunuza iyi gelecek 5 yer Korona’dan Hızlı Yayılıyor Elhamdülillah Sözün bittiği yer... Bu gönüle binler de sığar yüzbinler de Aday adaylarının aynı filmi izlemeye zorlaması Haklılık ve doğruluk arasında gidip geleceğiz Ne aydı be? AK Parti Üsküdar’ın Adayı Sedat Ayyıldız mı?