Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  İbrahim Atlı

          atlibrahim86@gmail.com
         HİLMİ TÜRKMEN'E BEN DE BİR ŞEYLER SORMAK İSTEDİM

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yoğun mesaisinden dolayı bir hafta rötarlı kutlayabilmişti.

Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, gününün yarısını yerel basına ayırmış ve dost meclisi saatlerce sohbet etmişti. Üsküdar Belediye Başkanını bu kadar uzun süre görünce ne soracağımızı şaşırdığımızdan, sorular soluksuz gelmeye başladı. Üsküdar’ın imar durumu, kentsel dönüşüm çalışmaları, sahil yürüyüş yolu projesi derken, baktım bizim yokuşa yürüyen merdiven yapar mısınıza kadar konu uzuyor? Ben de bir şeyler sormak istedim!

Başkanım nasılsınız?

‘Başkanım bir şey sorabilir miyim? Nasılsınız?’ Bütün masa başta başkan olmak üzere şaşırdı haliyle, ama ne demek istediğimi açıklayınca şaşkınlık yerini kahkahalara bıraktı. Dost meclisi diye toplandık ama, daha halinizi hatırınızı soramadan bir sürü soru soruldu. Bu kadar badire atlattınız? Hâlâ projelerden bahsediyorsunuz! Moraliniz iyi mi? Tüm bunları bitirecek gücü buluyor musunuz?

Pişmiş tavuğun başına gelen

Başkan Türkmen, bu soru üzerine samimi olarak içini döktü. “Geldiğim günden beri 2 genel seçim, 1 darbe kalkışması, 1 referandum süreci yaşadım. Gerçekten benim başıma gelen Pişmiş tavuğun başına gelmedi. Ama buna rağmen diyorum ki, tüm projelere durmadan yorulmadan devam edeceğiz. Validebağ Orman Projesi, Üsküdar Beylerbeyi sahil yürüyüş yolu projesi, Çamlıca seyir kulesi, kentsel dönüşüm projesi, meydan projesi. Tüm bu projeler tıkır tıkır işliyor. Allah’ın izniyle bitecek.”

Bırak şu basın işlerini

Çalışan Gazeteciler gününü kutladığımız ayda, yerel seçimlerin kazanılmasında büyük pay sahibi olan Kaan Pehlivan abimizle kısa bir sohbet gerçekleştirdim. Bu sohbette ‘Bırak şu basın işlerini, bitti bu işler’ lafı, beni biraz kırsa da kendisine saygımın sonsuz olduğunu buradan belirtmek isterim. Ben basın işlerini bıraksam da onlar beni bırakmıyor Kaan abi. Siyaset de senin peşini bırakmaz haberin olsun.

Örnek Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehit yakınlarına ilgi göstermediği için sert çıktığı kaymakamı gördükten sonra, onlara bakış açım değişmişti. Zira Üsküdar’da da Ramazan ayında şehit yakınları yemeğe davet edilir. Derdiniz var mı? Diye sorulur. Ama sonuç ‘Yemeği yediniz gidin!’ der gibi olur. Şehit yakınına aç muamelesi yapılırdı anlayacağınız. Ama Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız’ın bir şehit yakınını ağırlama biçimine birebir şahit olduğum için kendisine buradan teşekkür ediyorum. ‘Sizin gibi insanlar iyi ki var.’ diyorum.

Yorum Ekle


Barbar Olmak ya da Modern Olmak Tüm Mesele Bu Korona’dan sonra ruhunuza iyi gelecek 5 yer Korona’dan Hızlı Yayılıyor Elhamdülillah Sözün bittiği yer... Bu gönüle binler de sığar yüzbinler de Aday adaylarının aynı filmi izlemeye zorlaması Haklılık ve doğruluk arasında gidip geleceğiz Ne aydı be? AK Parti Üsküdar’ın Adayı Sedat Ayyıldız mı?