Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  İbrahim Atlı

          atlibrahim86@gmail.com
         BALTALİMANI’NDAN YENİ YAŞAMA MERHABA

“Bir kitap okudum hayatım değişti” diye başlıyor çoğu zaman siyaseten verilen Nobel’li Pamuk’un Yeni Hayat adlı kitabı. Kitaptan ya da Pamuk’tan bahsetmeyeceğim elbet. Yeni bir yıldan, yeni hayattan ve yeni umutlardan bahsedeceğim.

 

İçimizi ısıtan bir yeni yıl girişi yaptık. Öyle ki camilerde kar ve yağmur duaları yaptığımız günlük güneşlik bir yeni yıl. Umarım hayat da buna ayak uydurur. Gençliğimin başı sayılabilecek yaşta geldiğim İstanbul’un Anadolu Yakası’na, hayatı yarılarken veda ettim. Avrupa Yakası’nda Baltalimanı adlı sahili geniş bir semte taşındım. Ama tabii bu veda yalnızca ikamet olarak gerçekleşti. Ayağım ve gönlüm hâlâ Anadolu’da.

 

Stabil bir hayatım olmadı, sürekli değişikliklere gittim hayatta. Yeni yollar denedim. Bu deneyimlerimde kimi zaman yalnız kaldım, kimi zaman desteklendim. Fikirlerin ve liyakatin çoğu zaman 5. planda olduğunu görüp, yalakalıkla çoğu olayın gerçekleştiğini gördüm.

 

İnsanlığımı yaralayan bu olaylara da alıştım zamanla. Her zaman yeninin peşinden koştum. Yeniye dair ne varsa onu yapmaya çalıştım. Alışılmış beni bir yere götürmezdi çünkü. Evimin önünü süpürürsem topluma yararlı olabileceğimi düşündüm. Unutmayalım yüzbinlerce liralık konserler, bir solonu doldurmayan etkinliklerin etkisi yalnızca birkaç saattir, fikirler ise yıllarca yaşar. Ama bunu da anlayan yaşatır.

 

Yeni yılda, yeni evimde, yeni umutlarla bu yazıyı yazarken tek dileğim: Fikirlerin ve liyakatin önem verildiği dönemler artık gelsin. İmkanlar el vermeyebilir anlarız, ama duyduklarımız imkanların farklı ve boş kullanımı olunca; ille de dostun attığı gül yaralar bizi.

Yorum Ekle


Barbar Olmak ya da Modern Olmak Tüm Mesele Bu Korona’dan sonra ruhunuza iyi gelecek 5 yer Korona’dan Hızlı Yayılıyor Elhamdülillah Sözün bittiği yer... Bu gönüle binler de sığar yüzbinler de Aday adaylarının aynı filmi izlemeye zorlaması Haklılık ve doğruluk arasında gidip geleceğiz Ne aydı be? AK Parti Üsküdar’ın Adayı Sedat Ayyıldız mı?