Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  İbrahim Atlı

          atlibrahim86@gmail.com
         NE AYDI BE?

 

Gerçekten de ne aydı. Hem Üsküdar açısından, hem Türkiye açısından hem de dünya açısından.

Üsküdar’dan başlayalım:

Ben siyaseti bıraktım, sen de gazeteciliği bırak, bitti gazetecilik diyen Kaan Pehlivan abimize, gazetecilik beni bırakmıyor siyaset de seni bırakmaz dememin üzerinden 1 yıl geçmişti ki.. Adem Kaan Pehlivan AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adayı ilan edildi ve seçildi. (Geçen sene mart ayında yayımlanan köşeme bakabilirsiniz.)

Türkiye’ye gelelim:

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin erken seçim olsun. 26 Ağustos’ta dış mihrakların oyununu bozalım diyerek yaptığı çıkış neticesinde toplanan AK Parti Kurmayları: Seçim tarihimiz 24 Haziran’dı dedi. Ülke gündemine erken seçim girdi. 2 ay sonra seçim var.

Dünya’ya bakalım:

Esed’in kimyasal gaz kullandığı iddiaları sonucu Amerika (Hep yapıyor) Suriye’ye saldırdı. Trump daha da çıldırarak Putin’e resmen kafa tuttu. Topu olan şişman çocuk misali davranan Amerika’ya diğer ülkeler de (başta Fransa) destek çıktı. Türkiye ise iki devlete “Yahu çocuklaşmayın minvalinde teskinde bulundu” Ama dünya gündemini erken seçimle yine Türkiye belirledi.

Yine Üsküdar’a dair:

Üsküdar kozmopolit bir yer oldu artık. 7.000 nüfus potansiyeline sahip Emaar Üsküdar’a geldi. Seçimde de kilit rol oynama potansiyeline sahip oldu. İçki ruhsatı almak için epey bir uğraş verdikleri ve sonunda aldıkları tartışıldı. İçki içen bir birey yüksek ihtimalle hangi partiye oy verir? Üsküdar’da işler çetin geçecek. Çooook ama çok çetin.

Yorum Ekle


Aday adaylarının aynı filmi izlemeye zorlaması Haklılık ve doğruluk arasında gidip geleceğiz Ne aydı be? AK Parti Üsküdar’ın Adayı Sedat Ayyıldız mı? Baltalimanı’ndan yeni yaşama merhaba Lafla peynir gemisi yürüttüler Hilmi Türkmen'e Ben de bir şeyler sormak istedim Güncel Nağmeler 2 Güncel Nağmeler