Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  İbrahim Atlı

          atlibrahim86@gmail.com
         HAKLILIK VE DOĞRULUK ARASINDA GİDİP GELECEĞİZ

Bu nasıl bir soru, bu seçenekler birbirine tercih edilecek seçenekler değil diye garipseyebilirsiniz. Daha anlaşılır olması için konuyu biraz daha açayım.

Yanlış, hatalı bir olayla karşılaştığınızda refleks olarak yapılan işin yanlış olduğunu ifade ederiz. Ama işin içine arkadaşlık, siyaset ve bunun gibi başka ilişkiler girerse yanlışı ifade ederken sesimiz kısık çıkar.

Yerel gazetecilik yapan kişiler bu durumla daha çok karşılaşır. Çok şeye şahit olur, deveyi hamuduyla yutanlar, işini kötüye kullananlar, hak yiyenler, bulunduğu kurumun dünya görüşüne yüzde 1 milyon aykırı davrananlar. Ama ne çare ki bu konuyu seslendirmek o gazeteciyi haklı yapsa da doğru yapmaya yetmez. Çünkü çevresinde sen yanlışsın diyenleri görür.

Yerel seçimler geliyor. Erken yerel seçimlerin olacağını düşünüyorum. Haklılık ve doğruluk arasında gidip geleceğiz. Hangisinden yana olunur zaman gösterir. Gaflet ve dalalet içinde olanları uyarmak mı yoksa adam sende deyip geçmek mi?

Yorum Ekle


Yazı Yazmak Zorunda Kalmamak Çok uzaklar... Barbar Olmak ya da Modern Olmak Tüm Mesele Bu Korona’dan sonra ruhunuza iyi gelecek 5 yer Korona’dan Hızlı Yayılıyor Elhamdülillah Sözün bittiği yer... Bu gönüle binler de sığar yüzbinler de Aday adaylarının aynı filmi izlemeye zorlaması Haklılık ve doğruluk arasında gidip geleceğiz