Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  İbrahim Atlı

          atlibrahim86@gmail.com
         ADAY ADAYLARININ AYNI FİLMİ İZLEMEYE ZORLAMASI

Yerel seçim tarihi resmi gazetede yayımlandı. 31 Mart’ta yerel yöneticilerimizi seçmek için sandık başına gidiyoruz. Kuşkusuz seçimin kaderini belirleyen etkenlerin en önemlisi doğru bir strateji olacak. Birçok aday çıkacak. Ama bu adayların çoğu göstermelik aday olacak. Asıl amaçları meclis üyeliği olacak. Bu aslında aynı filmi tekrar tekrar izlemekten başka bir şey değil. Biz gazeteciler de onların adaylıkta ciddi olmadığını biliyoruz. Onlar da gazetecilerle ciddi ciddi görüşmüyorlar. Tabii hepsini aynı kefeye koymak yanlış. Ama görünen köy kılavuz da istemiyor.

 

Yeni Nesil Medyacılık

İlk çağ, ortaçağ, yeni çağ, yakın çağ, sanayi çağı, uzay çağı. Seçimler yaklaşırken insan istiyor ki uzay çağının gereğine göre aday adayları yol alsın. Ama olmayınca olmuyor işte. Bu konuda Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in hakkını teslim edelim mi? Sürekli Üsküdar’ın adını duyurmak için yoğun çaba sarf ediyor. Nevmekan’ın tanıtım filmi, Valide Sultan Gemisi’nin tanıtım filmi derken en son çıkan Ünalan Bilim Merkezi’nin tanıtım filmi. Gerçekten çok güzel işler. Bunlar madde biraz da insanı göstermek lazım derseniz, Üsküdar’lı Çakır Ahmet’i tanımayan mı kaldı? Biraz feyz alsalar başkandan..

 

Üsküdar’da ibreler oynuyor

Muharrem İnce’nin etkisiyle küsen seçmen, MHP’nin ittifak açıklamasıyla hepten ümidini kesmişti ki. Devlet Bahçeli bir seçime daha damga vurdu. İttifak yok dedi. Bu da haliyle CHP seçmenine yeniden ümit verdi. Galiba Üsküdar’a yeniden atama gelecek.

Yorum Ekle


Yazı Yazmak Zorunda Kalmamak Çok uzaklar... Barbar Olmak ya da Modern Olmak Tüm Mesele Bu Korona’dan sonra ruhunuza iyi gelecek 5 yer Korona’dan Hızlı Yayılıyor Elhamdülillah Sözün bittiği yer... Bu gönüle binler de sığar yüzbinler de Aday adaylarının aynı filmi izlemeye zorlaması Haklılık ve doğruluk arasında gidip geleceğiz