Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  İbrahim Atlı

          atlibrahim86@gmail.com
         BU GÖNÜLE BİNLER DE SIĞAR YÜZBİNLER DE

  

Önümüzdeki hafta yerel yönetimlerin başkanları belirlenmiş olacak. Geriye dönüp baktığımızda bir ilçe için öne çıkan isimlerin “Yeter” diyerek hizmet yarışına soyunduklarını gördük. Bu isimlerin başında hiç kuşkusuz DP Çekmeköy Adayı Hüseyin Avni Sipahi geliyor. Sipahi, 25 Mart Pazar günü saat 13.00’de Çekmeköy Madenler’de bir miting gerçekleştirdi. Bu miting seçimin öngörüsünü yansıtmak açısından son derece önemliydi. Mitingin sonunda şunu gördük ki, Çekmeköy’de Hüseyin Avni Sipahi hayırlı olsun.

Kılıçdaroğlu bu kadar insan toplayamadı

Bu analizi yaparken sırtımı güçlü dayanaklara dayadım. Nedir bu dayanaklar derseniz? Hemen söyleyeyim. 25 Mart Pazar günü Büyük İstanbul Mitingi varken Hüseyin Avni Sipahi’nin bu mitingi gerçekleştirmesi gövde gösterisiydi. Meydanın hınca hınç dolduğunu görünce AK Parti’nin adayı Ahmet Poyraz ile devam edilemeyeceğini anladım. Kaldı ki, bu alana Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi çevre illerden gelen vatandaşlarla dahi bu kadar dolduramamıştı. Ama Sipahi, tek bir ilçeden bu kadar insanı aynı çatı altında toplamayı başardı. Gönlü ne kadar genişmiş ki binlerce kişiyi meydandan toplamayı başardı. Bu gönlü geniş insanın Çekmeköy’deki ikiyüz elli bin kişiye gönül kapılarını açacağını görmüş olduk.

Büyükşehir’de Binali Yıldırım’a Çekmeköy’de Sipahi’ye

Gelelim ikinci dayanağa. Hüseyin Avni Sipahi’nin derdi Çekmeköy. Ne büyükşehir adayı Binali Yıldırım ile ne de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile tek bir diyaloğa girmiş değil. Ülkemizde büyük bir Erdoğan sevdası var. Ne yardan ne serden geçecek vatandaşlar var. Dolayısıyla Çekmeköy’den de sırf Cumhurbaşkanı Erdoğan için mitinge gidenler vardı. O mitinge gidenlerin arasından neredeyse %80’i Çekmeköy’de Sipahi’yi destekliyor.

Ee ne diyelim Çekmeköy ermiş muradına biz çıkalım kerevetine..

Yorum Ekle


Yazı Yazmak Zorunda Kalmamak Çok uzaklar... Barbar Olmak ya da Modern Olmak Tüm Mesele Bu Korona’dan sonra ruhunuza iyi gelecek 5 yer Korona’dan Hızlı Yayılıyor Elhamdülillah Sözün bittiği yer... Bu gönüle binler de sığar yüzbinler de Aday adaylarının aynı filmi izlemeye zorlaması Haklılık ve doğruluk arasında gidip geleceğiz