Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.02.2017 - 23:05
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şile Devlet Hastanesi ne zaman açılacak?

Şile Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılarak Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir şekilde yürütülen yeni devlet hastanesinin proje çalışmaları tamamlandı. Şile Devlet Hastanesi'nin ihale ve açılış tarihi belli oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Şile

Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu İlçede Sağlık Bakanlığı tarafından yeni inşa edilecek “Devlet Hastanesi” hakkında açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Can Tabakoğlu; Şile’nin ihtiyacı olan ve bizim vaat ettiğimiz,toplumumuzun ihtiyaç olarak talep ettiği birçok projeye zaman içinde imza attıklarını ve Belediye olarak Şile’nin hak ettiği yere ulaşması için hep birlikte,ekip olarak mücadele ettiklerini söyledi.

İHALE 16 ŞUBAT’TA

Can Tabakoğlu şöyle devam etti, “Yerel yöneticiler olarak bu paydaşlıkta bize düşen, tasarım, planlama, projelendirme,arazi üretme ve süreci yönetip takip etme misyonumuzu hakkıyla icra ettiklerine dikkat çekti. Bunun en önemlisi Şile halkının en büyük beklentisi haline gelen ve bizim daha önce duyurup müjdelediğimiz yatırım olan yeni Şile Devlet Hastanesi projesi.Bu projeyle ilgili bir müjdede daha veriyorum. Sağlık Bakanlığımızın himayelerinde  16 Şubat 2017 tarihinde yeni Devlet Hastanemizin ihalesi gerçekleştirilecek” dedi.

75 YATAKLİ HASTANE

Şile Belediye Başkanı Can Tabakaoğlu Şile Meşrutiyet Mahallesinde yapılacak olan 75 yataklı yeni hastanenin 12.650 m2 alanda yapılacağını ve poliklinikler, diyabet merkezi, röntgen birimleri, yanık tedavi ünitesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, yoğun bakım ünitesi, ameliyathaneler, idari birimler, hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılayacak kafeteryaların bulunacağı belirtti.

14 ADET YOĞUN BAKIM

Yeni Şile Devlet Hastanesinde hastalara anında müdahale edebilecek tam donanımlı bir acil servisinde planlandığına dikkat çekildi. Ayrıca yeni hastanede 7 kadın 7 erkek 14 adet yoğun bakım ve müşahede odasının olacağı ve ayrı bir girişe sahip 14 yataklıda bir diyaliz merkezinin yer alacağı Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu tarafından açıklandı.

HASTANE 2018’DE AÇILACAK

16 Şubat 2017 tarihinde ihalesi gerçekleşecek olan yeni Şile Devlet Hastanesinin ihale onaylanma süresinden sonra yapım süresinin yaklaşık 450 gün olduğu ve muhtemelen 2018 yılı sonbaharında hizmete gireceği belirtildi.

Haber&foto: Nurcan Kırcalı


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :