Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.03.2012 - 15:41
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Şile’de ‘Taşıma Delege’ krizi

11 Mart’ta yapılacak olan kongreye hazırlanan CHP Şile’de ‘taşıma delege’ krizi yaşanıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Mevcut Başkan Aras Arslan’ın koltuğunu sağlama almak için Şile’de ve köylerinde ikametgahı olmayan isimleri delege seçtirdiği iddia ediliyor.

Şile CHP’de kongre heyecanı sürerken, gündeme düşen ‘taşıma delege’ krizi patlak verdi. Mevcut Başkan Aras Arslan’ın, koltuğunu sağlama almak için Şile ve köylerinde ikametgahı bulunmayan dışardan isimleri ilçeye taşıyıp delege seçtirdiği iddia ediliyor. Son derece vahim olan iddiaların sahibi Şileli partililer, savcılığa suç duyurusunda bulunup şikayetçi oldu.

 

 

Şikayet dilekçelerine muhtarlıklardan alınan, ‘adı geçen isimlerin mahallemizde ikametgahı bulunmamaktadır’ yazıları da eklendi. Şimdi söz yargının. Kongrede ilçe başkanı seçimini etkilemesi beklenen taşıma delegelerle ilgili olarak şikayet dilekçelerini alan yargının nasıl bir tedbir ve yaptırım uygulayacağı merak konusu.

 

 

Savcılığa yapılan suç duyurusu ve şikayetlerin sonrasında gazetemize konuşan bazı partililer, “Biz buranın yerlisiyiz ve bugüne kadar bu parti için mücadele verdik. Bugün gelinen noktada dışarıdan bazı kişiler taşınarak delege seçtiriliyor ve bu durum bizim nasıl hiçe sayıldığımızı gösteriyor. Dışarıdan getirilerek delege seçtirilen isimlerin burada ikametgahı olmadığı muhtarlıklarca da belgeleniyor. Bu, son derece vahim bir durumdur ve böyle bir usülsüzlük hakkında yetkili merciler gerekeni derhal yapmalıdır” diye konuştu.

 

 

Öte yandan, CHP Şile’de taşıma delege krizinden sonra mevcut başkan Aras Arslan’ın da ilçe dışından bir isim olmasını eleştiren partileler, “Biz Şile’nin yerli halkı dururken dışarıdan, atama yöntemiyle bir takım kişilerin getirilip üzerimizde yönetici yapılmak istenmesi kabul edilemez” diyor. Şile’nin dışından taşıma yöntemiyle getirilen kişilerin ilçeye ve bölgeye ne verebileceğini tartışmaya açan Şileli CHP’liler, “Şilemizin derdini ve sorununu ancak Şileli bilir. Dışarıdan gelen kim olursa olsun Şile’nin derdini bilemez ve hiç bir sorununa çare olamaz” dedi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :