Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.08.2012 - 21:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şişli Meslek Yüksek Okulu iş ve meslek sahibi yapıyor

Şişli'nin moda ve tekstil merkezi olduğunu belirten Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yeni açılan Şişli Meslek Yüksek Okulu'nun 9 bölümle gençleri iş ve meslek sahibi yaptığını söyledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Sami Altınkaya’nın hazırlayıp sunduğu “Çıkış Yolu” programına katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yeni açılan Şişli Meslek Yüksekokulu hakkında bilgi verdi.

Sarıgül, Şişli Meslek Yüksekokulu projesinin sıradan bir proje olmadığını ve Şişli Belediyesi olarak diplomalı işsizler ordusuna yeni neferler yetiştirmek istemediklerini vurgulayarak, “Hedefimiz diploma değil, her öğrenciyi iş ve meslek sahibi yapmaktır. Okulumuzda 9 bölüm var. Piyasa araştırması yaparak seçtiğimiz, istihdam olanağı yüksek alanlar mevcut” dedi.

 UYGULAMALI EĞİTİM

 Şişli'nin bir moda ve tekstil merkezi olduğu gibi aynı zamanda da Türkiye'nin en büyük yönetim şirketlerinin merkezlerinin de burada bulunduğunu ifade eden Mustafa Sarıgül, bu nedenlerle moda tasarımı, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümlerini açtıklarını söyledi.

Yaşlı bakımının, geleceğin mesleği olduğunu belirten Sarıgül, "Günümüzde yaş ortalaması giderek artıyor. Annelerimiz, babalarımız, ninelerimiz emekli ve evde bakıma ihtiyaçları var. İşte size yepyeni ve boş bir iş alanı. Tüm bölümlerimiz, bölgemizin istihdam yapısına uygun bölümlerdir. Bu bölümlerde eğitim gören öğrencilerimiz yarım gün okulda eğitimlerini gördükten sonra, bölgemizdeki saygın işyerlerinde yarım gün staj yaparak mesleklerini uygulamalı olarak öğrenme şansı elde edecekler" dedi.

Şişli Meslek Yüksekokulu’nda bulunan bölümler: Moda Tasarımı, Bankacılık ve Sigortacılık, Yerel Yönetimler, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Mimari Restorasyon , Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Yaşlı Bakımı, Çocuk Gelişimi , Turizm ve Otel İşletmeciliği.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :