Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.08.2013 - 17:22
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ermeni Kilisesi’nde bayram yemeği

Feriköy Ermeni Kilisesi, bölge halkına Ramazan Bayramı Yemeği verdi. Yemeğe katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, insanlık tarihi için önemli bir gün dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

FERİKÖY Ermeni Kilisesi'nde Feriköy sakinlerine Ramazan Bayramı dolayısıyla kilise binasının yanında bulunan salonda yemek verildi. Feriköy Ermeni Kilisesi tarafından verilen yemeğe; Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Feriköy Feriköyrmeni Kilisesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vortik Papazyan, Rahip Yeğişe Uçkunyan, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İNSANLIK TARİHİ İÇİN ÖNEMLİ

Yemek öncesi konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Müslüman aleminin bayramını kutlayarak herkesin güzel bir bayram geçirmesi temennisinde bulundu. “Çok anlamlı bir günde kilisede öğlen yemeği yiyeceğiz” diyen Başkan Sarıgül, “Dünya barışı ve insanlık tarihi için çok önemli bir olay. Dünyaya getirirken hangi kökenden, hangi etnik gruptan olacağımızı biz bilemeyiz. O Rabbimizin bize vermiş olduğu bir güzelliktir. Bu nedenle ben Feriköy Ermeni Kilisesi’ne ve vakfımıza çok teşekkür ediyorum. Bu ortamın bütün dünyada hakim olmasını diliyorum” dedi.

HİÇBİR AYRIM GÖRMÜYORUZ

Musevi olan Ester Latin ise, bayramın çok güzel geçtiğini söyleyerek “Sevdiklerimizle bir aradayız. Bizim zamanımızda bayramlar bir başkaydı. Şimdiki gençlik aileleriyle fazla durmuyorlar gezmeye gidiyorlar. Biz de böyle etkinliklerle arkadaşlarımızla bir araya gelme şansını yakalıyoruz” dedi.

Aslen Ermeni olan ancak Kayseri’de doğup büyüdüğünü ifade eden Gülnaz Kılıçdağ ise, Ermeni olarak Ermeni Kilisesi’nde yemek yemenin çok güzel bir duygu olduğunu söyledi. Şişli Belediye Başkanı’na da teşekkürlerini sunan Kılıçdağ, “Allah başkanımızdan razı olsun. Hiçbir ayrım görmüyoruz. Biz o kadar güzel anlaşıyoruz ki hiç kimse bizim Ermeni olduğumuzu bilmez. Bizi Müslüman sanırlar. Biz burada çok mutluyuz” diye konuştu.

 DIŞİŞLERİ UYARDI: LÜBNAN’A GİTMEYİN

İLKER BAŞBUĞ’DAN GENELKURMAY BAŞKANI’NA SORU

UEFA’DA FB, BJK VE TS’NİN RAKİPLERİ BELLİ OLDU

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :