Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.11.2013 - 19:05
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çatıda yangın sebebi ise hep aynı

Şişli Halasgargazi Caddesi’ndeki bir işyerinde çıkan yangın az daha faciaya neden oluyordu. Yangının çıkış nedeni ise hep aynı. Yine çatı, yine dikkatsizlik, yine kıvılcım, yine cehalet.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ŞİŞLİ Halasgargazi Caddesi’ndeki bir iş merkezinin çatı katındaki izolasyon malzemelerinin tutuşması sonucu çıkan yangın vatandaşları korkuttu. İddiaya göre, iş merkezinin çatı katında çalışan işçiler kaynak yaptığı sırada, kaynak makinesinden sıçrayan kıvılcımlar izolasyon malzemelerini tutuşturdu. Yangın kısa sürede büyüdü. Çatıdan çıkan dumanı yükseldiğini gören bina sakinleri itfaiyeye haber verdi. Bu sırada iş merkezindeki vatandaşlar ve çatıdaki işçiler yangını söndürdü. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ise merdivenle çatıya çıkarak soğutma çalışması yaptı.

Yangını gören Mustafa Topuz isimli bir vatandaş, “Yangın çatıdaki izolasyon malzemelerinden dolayı çıktı. İşçiler çatıda kaynak yaparken alev almış. Yangın söndü, yaralanan yok” dedi. İtfaiye araçlarının yolun yarısını kapatması üzerine yolcu otobüsleri yoldan geçmekte zorlandı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, çatı katında maddi hasar olduğu öğrenildi. Soğutma çalışmaların ardından itfaiye aracı yoldan çekilerek trafik normale döndürüldü.

Sınavlarda test kalktı mı TIK'la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :