Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
17.02.2019 - 17:27
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sarıgül: Şişli'nin kapıları güçlülere değil; herkese açık olacak

Mustafa Sargıgül, '1 Nisan’dan sonra Şişli’nin kapıları sadece güçlülere değil, herkese açık olacak. Aksam saat 5’de mesai bitiminde ışıkları sönen bir belediye olmayacağız. 24 saat ışıkları açık bir belediyenin sözünü veriyorum'

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta /Şişli

Feriköy Mahallesi mitinginde Şişlilere seslenen DSP Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, ‘Bu kalabalığa bakınca kazanacağız demiyorum;  seçimi % 100 kazandık diyorum. Çünkü burada Monic var, başı açık, başı kapalı, Balıkçı kardeşlerim, hacı amcalarım, Roman kardeşlerim, bohçacı ablalarım var. Yani bugün burada Şişli var, Türkiye var.’

Sarıgül, ‘31 Mart Yerel Seçimlerine  41 gün kaldık. Şişli'yi iyilikle, sevgiyle, güzellikle kazanacağız. 3 Mart’ta Cevahir Kongre Merkezi’nde projelerimi açıklayacağım’ dedi. Sık sık “Efsane Başkan dönüyor, El ele, göz göze, omuz omuza” sloganlarının atıldığı kalabalık mitingde sahneye çıkan Sarıgül şunları söyledi.

ŞİŞLİ’Yİ BENDEN DAHA İYİ BİLEN YOK

Vatandaşların yoğun ilgisi ile sahnede zor anlar yaşayan Mustafa Sarıgül konuşmasına şöyle devam etti. “ Biz doğrudan, iyilikte, güzellikten yana herkesi içimize çekiyoruz. Bu sayede büyük geniş bir aile oluyoruz. Hep birlikte kararlı ve sağlam adımlarla 31 Mart akşamına yürüyoruz. Şu anda Türkiye’deki ulusal kanalları açtığımızda çoğu Şişli’den bahsediyorlar. Ama Sarıgül’den bahsetmiyorlar. Beni görmüyorlar. Yok sayıyorlar. Buradan sesleniyorum. Hadi beni görmüyorsunuz. Bu kalabalık Feriköy’ü de mi görmüyorsunuz?  Gelin bakalım Şişli’nin 25 Mahallesini beni sorun bakalım. Alacağınız cevabı da TV’lerde yayınlayın da görelim. Mustafa Sarıgül ismini Şişli’den ayıramayacaksınız. Ben Şişli’yi iyi biliyorum. Şişli’yi iyi bilmek demek İstanbul’u, Türkiye’yi iyi bilmek demektir.

1 NİSANDA İYİLİK VE GÜZELLİK KAZANACAK

Ben inanıyorum ki 1 Nisan sabahına iyilik ve güzellikle uyanacağız. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Çalışa çalışa kazanacağız. Bu meydanlar ve sokaklar doldukta bizim de sizlere karşı sorumluluğumuz daha da artıyor. Seçim sonrası Şişli’yi geri aldığımızda eskiden olduğu gibi kimseyi dışlamadan, Başı açık, başı kapalı ayrımı yapmadan, ötekileştirmeden yönetmeye devam edeceğiz. Geçmişte nasıl yaptıysak gelecekte de Şişli’yi öyle yöneteceğiz” dedi.

ŞİŞLİ’NİN KAPILARI HERKESE AÇIK OLACAK

Genç işsizler için ayrı bir paragraf açan Sarıgül şunları söyledi. “ Gençlerimiz ve çocuklarımız bizlerin gözbebeğidir. Geleceğidir. Gençlere meslek kazandıracak projelerimiz hazır hiç merak etmesinler. 48 aydır sahadayım. Birçok genç kardeşim ile sohbetler ettim. Hepsinin ismini, soy ismini ve yaşlarını biliyorum. Unutmadım. Sizler Şişli’de çalışacaksınız, ekmeklerinizi kazanacaksınız ve Şişli’yi daha da büyüteceksiniz. Bana destek olmak amaçlı, sosyal medyadan canlı bağlantı yapmak için taksitle cep telefonu alan genç kardeşlerim var. Göreve geldiğimde bu gençlerimizin ocaklarını tüttürmek boynumun borcudur. Seçimlere tam 41 gün kaldı. Sizlere de 41 kere maşallah diyorum. Az kaldı. Sabredin.  1 Nisan’dan sonra Şişli’yi ben değil, sizler yöneteceksiniz. Kutlama yapmak için şimdiden meşalelerinizi hazırlayın.

HER MAHALEYE ÇOCUK EVLERİ YAPACAĞIZ

Buradan projelerimizden çok biraz müjde vereyim.  Öncelikle Kuştepe ve Feriköy olmak üzere bütün mahallelerimize çocuk evleri yapıyoruz. Bu sayede çalışan anne babalarımızın yüklerini üzerlerinden bir nebze de olsun alacağız. 1 Nisan’dan sonra Şişli’nin kapıları sadece güçlülere değil, herkese açık olacak. Aksam saat 5’de mesai bitiminde ışıkları sönen bir Belediye olmayacağız. 24 saat ışıkları açık bir belediyenin sözünü veriyorum.  Vatandaşlarımız belediyemizi aradığında ona telefonda bekletmek olmayacak.   Arayan kişiye “emredersiniz? Emriniz var mı?” diye açılacak. Beni’de gün içerisinde sadece 2 saat Belediye binasında bulabilirsiniz. Onun dışında sokaklarda, vatandaşlarımın evlerinde, derneklerde, esnaf kardeşlerimle, engelli, yaşlı bakım merkezlerinde beni bulabilirsiniz. Benim Şişli için çığlın projelerim yok. Akıllı akıllı projelerim var. 3 Mart’ta Cevahir Kongre Merkezi’nde sizlere bütün projelerimi tanıtacağım. Hepinizi 3 Martta bekliyorum. DSP’nin ak güvercini kanatlarını açmış Şişli’ye güzellikler getiriyor.

YAPAMIYCAĞIM HİÇ BİR ŞEYİN SÖZÜ VERMEM

Şişli için en iyisini yaparsa Sarıgül yapar. Ben yapmayacağım hiçbir şeyin sözünü vermem. Söz verdiğim zaman da yaparım. Ev hanımlarımız için haftada 1 gün Pazar kurmaları için çalışmalarımız var. Evde yaptıkları el işi, boncuk vs gibi şeyleri gelip burada satabilecekler. Mahallelerimize kreş açılacak, En önemlisi Kadın doğum ve çocuk hastanesi projemizi hemen hayata geçirmemiz gerek. Evlerine ekmek parası götürmeye çalışan sevgili bohçacı bacılarım var. Onlara da haberlerim var. Artık belediye işgaliye parası bohçacı ablalarımdan alınmayacak. Onlar beni bilirler. Her zaman başımın üzerinde yerleri var. Üniversite’ye hazırlanan, TEOG’a hazırlanan genç öğrenci kardeşlerime de sesleniyorum. Gittikleri kurslara asla ve asla para ödemeyecekler. Bu kurs paralarını öğrencilerimiz adına belediye yatıracak. Onların işi sadece okumak ve okumak olacak. Para için düşünmeyecekler.” Şeklinde konuşmasını bitirdi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :